Jak podaje portal "Interia", uporczywe zabrudzenia potrafią dać się we znaki. Czyszczenie trudnych zabrudzeń pochłania nie tylko czas, ale i masę energii. Czasem, kiedy żaden sposób nie działa decydujemy się na wyrzucenie zabrudzonego dywanu lub mebla. Możemy tego uniknąć, sięgając po sprawdzone i skuteczne środki.

Sprawdzone środki na porządek w domu

Sprzątanie i pozbywanie się zabrudzeń nie musi stanowić problemu, zwłaszcza jeśli sięgniemy po odpowiednie środki. W naszych domowych przyborach nie powinno zabraknąć środków do odkamieniania, dzięki którym poradzimy sobie z kłopotliwymi osadami i nalotami z kamienia. Pozwoli to nam znacznie wydłużyć życie naszych sprzętów, takich jak czajniki, ekspresy do kawy, czy pralki.

Możemy skorzystać ze detergentów dostępnych w sklepach lub wykorzysać skuteczne domowe sposoby. Do usuwania kamienia idealnie nadadzą się ocet, kwasek cytrynowy oraz soda oczyszczona. Są one nie tylko łatwo dostępne, ale także bezpieczne dla naszego zdrowia i ekologiczne.

Usuwanie kamienia z czajnika/ YouTube @OrganElka

W naszych domach nie może także zabraknąć sody kaustycznej, którą uda nam się udrożnić największe zatory w rurach kanalizacyjnych, syfonach oraz zlewach. Regularne jej stosowanie pozwoli nam uniknąć sytuacji kryzysowych.

Uporczywe tłuste plamy

Tłuste plamy na dywanie lub wykładzinie potrafią uprzykrzyć życie. Najważniejsza jest szybka reakcja. Kiedy tylko dojdzie do powstania tłustej plamy, sięgnijmy po ciepłą wodę z dodatkiem płynu do naczyń.

Co ważne, nigdy nie powinniśmy plamy pocierać, a wyłącznie naciskać wacikiem nasączonym rozcieńczonym płynem. Pozwoli to zapobiec głębszemu wniknięciu tłuszczu w tkaninę. Zabieg powinien być prowadzony do całkowitego usunięcia plamy.

Plamy/YouTube @Ula Pedantula
Plamy/YouTube @Ula Pedantula
Plamy/ YouTube @Ula Pedantula

A wy, macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się trudnych plam?

To też może cię zainteresować: Mało kto wie do czego służy ta część odkurzacza. Prawda jest bardzo zaskakująca

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wzruszające chwile w programie „The Voice Senior”. Andrzej Piaseczny zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał. Łzy same napływają do oczu

O tym się mówi: Nieprawdopodobne zdarzenie miało miejsce podczas gaszenia pożaru w jednej z polskich wsi. Co myśleć o tej sytuacji