Ludzie od wieków wierzyli i wierzą w to, że pewne przedmioty są naładowane negatywnie i przysparzają właścicielom mieszkań naprawdę sporego bólu głowy, jeśli znajdują się we wnętrzach. Z tego właśnie powodu czynimy odwrotnie i chcąc przyciągnąć zdrowie, powodzenie, pieniądze i miłość do swojego życia szukamy przedmiotów, które mają nam w tym pomóc.

Często nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że pozornie zwyczajne rzeczy mogą mieć zły wpływ na nas, nasze samopoczucie i atmosferę w domu. Czego lepiej nie wprowadzać do wnętrz naszego mieszkania, aby nie doświadczać ciągłych niepowodzeń pecha, chorób, zmęczenia czy utraty majątku? Jest tego cała lista, stworzona przez serwis Homify.

Te przedmioty mają moc przyciągania złej energii. Lepiej się z nimi pożegnać raz na zawsze!

Są to między innymi pamiątki po osobach, których albo nie lubimy, albo zerwali z nami kontakty w mało elegancki sposób. Gdy na nie patrzymy to wówczas wraca do nas cała zła energia z nimi związana.

Suche czy zwiędnięte rośliny nie dodają naszym wnętrzom interesującego charakteru, a odwrotnie – wprowadzamy do domu martwotę i przemijanie, brak życia. Podobnie jest ze sztucznymi kwiatami, które nie mają żadnej energii.

Rośliny doniczkowe, które przysparzają problemów z pieniędzmi i w kontaktach międzyludzkich to… kaktusy i inne rośliny z kolcami. Jednak jest na nie sposób. Wystarczy obdarzyć je troską i miłością, by obdarzyły nas dobrą energią.

Kaktusy/Youtube @Bokhari Horticulture & Gardening Services
Kaktusy/Youtube @Bokhari Horticulture & Gardening Services
Kaktusy/Youtube @Bokhari Horticulture & Gardening Services

Pęknięte i zniszczone lustra – ułamane, odbarwione i uszkodzone nie są dobre dla naszej kondycji zdrowotnej i finansowej. Według Feng Shui powinniśmy o nie dbać i trzymać daleko od nóg lóżka. W końcu nie bez powodu mówi się, że stłuczone lustro to 7 lat nieszczęścia.

Miotła zawsze w dół, a nożyczki zamknięte – i to wcale nie z powodu bezpieczeństwa czy higieny. Miotła włosiem do góry odgania miłość i wprowadza do domu pecha, tak samo jako nożyczki przechowywane z otwartym ostrzem.

Powinniśmy tez unikać trzymania starych, zniszczonych sztućców i części zastawy, a także pamiątek zrobionych c części martwych zwierząt takich, jak naturalne poroża, skóry, przedmioty z muszli czy kości słoniowej. One bowiem wprowadzają do domu negatywną energię związaną ze śmiercią.

Poroża/Youtube @MillerTime Outdoors
Poroża/Youtube @MillerTime Outdoors
Poroża/Youtube @MillerTime Outdoors

Jak informował portal "Życie": CZY KRÓLOWA ELŻBIETA II ZMIERZA DO KOŃCA SWOJEGO PANOWANIA? MONARCHINI ODBYŁA WAŻNE SPOTKANIE ZE SWOJĄ RODZINĄ. JAKIE KROKI ZOSTAŁY PODJĘTE

Przypomnij sobie: W SYLWESTRA MOŻEMY DOSTAĆ MANDAT? MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI WYJAŚNIA, JAKIE PRAWA MA POLICJA I CZEMU MAJĄ SŁUŻYĆ OBOSTRZENIA

Portal "Życie" pisał również: PREZYDENT WARSZAWY ZAAPELOWAŁ DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW STOLICY! RAFAŁ TRZASKOWSKI MA NADZIEJĘ, ŻE JEGO SŁOWA WEŹMIE DO SERCA WIELE OSÓB

Pisaliśmy również o: MAŁGORZATA ROZENEK – MAJDAN CHWALI SIĘ PREZENTAMI, KTÓRE MIKOŁAJ ZOSTAWIŁ HENIOWI POD CHOINKĄ! CO TAKIEGO OTRZYMAŁ MALUCH W SWOJE PIERWSZE ŚWIĘTA