Już za kilka dni będziemy świętować nadejście nowego roku. Nie da się ukryć, że tegoroczny Sylwester będzie zupełnie inny niż wszystkie dotychczasowe. Okazuje się jednak, że Polacy i tak planują spędzenie sylwestrowej nocy wśród znajomych.

Sylwester inny niż wszystkie

Jak doskonale wiemy, z Sylwestrem nieodłącznie kojarzą nam się fajerwerki. Mimo ich uwielbienia przez ogromne ilości Polaków, od kilku lat zarówno ekolodzy, jak i obrońcy zwierząt apelują, aby zaprzestać ich używania.

Nie da się ukryć, że podczas nocy sylwestrowej najbardziej poszkodowane są zwierzaki, które panicznie boją się dźwięków, jakie powodują fajerwerki. Z tego powodu, w tym roku także wiele osób związanych z mediami czy też polityką apeluje, aby odpuścić sobie zakup fajerwerków.

Jak zareagują warszawiacy?

W gronie tych osób znalazł się także prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Polityk jest właścicielem Bąbla – sympatycznego buldoga francuskiego. Z tego powodu prezydent stolicy wystosował na swoim Twitterze ważny apel do wszystkich warszawiaków!

- Razem z Bąblem jak co roku przypominamy - Warszawa nie strzela w Sylwestra! Chodzi nie tylko o przestrzeganie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa, ale także o dobro zwierząt. Bądź człowiekiem, dbaj o czworonogi (i nie tylko!) – napisał Rafał Trzaskowski.

Jak doskonale wiemy, w tym roku w stolicy nie odbędzie się miejska impreza sylwestrowa z powodu na pandemię koronawirusa. Rok temu fajerwerki zostały natomiast zastąpione pokazem laserowym, który odbył się na placu Bankowym.

Jak informował portal "Życie": LECH WAŁĘSA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT SZCZEPIONEK PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI! CO TAKIEGO POWIEDZIAŁ BYŁY PREZYDENT

Przypomnij sobie: WŁAŚCICIELE HOTELI NA PODHALU NIE PODDAJĄ SIĘ PANUJĄCYM OBOSTRZENIOM. RAZ PO RAZ WYMYŚLAJĄ CORAZ BARDZIEJ KREATYWNE SPOSOBY, ABY OBEJŚĆ ZAKAZY

Portal "Życie" pisał również: WSPANIAŁA I PORUSZAJĄCA HISTORIA JEDNEGO Z NAJWYBITNIEJSZYCH AKTORÓW POLSKICH. MAŁŻEŃSTWO ZYGMUNTA KĘSTOWICZA PRZETRWAŁO WIELE PRZECIWNOŚCI LOSU

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WIELBICIELI "SANATORIUM MIŁOŚCI" CZEKA SEZON PEŁEN EMOCJI. NIE ZABRAKNIE WZRUSZEŃ I MIŁOŚCI. ZWIASTUN TRZECIEJ EDYCJI PROGRAMU ZDRADZA WIELE