Niesamowicie poruszająca i nieprawdopodobna historia małżeństwa, której nie znał niemalże nikt. Związek wybitnego aktora, Zygmunta Kęstowicza przetrwał wiele przeciwności losu – o czym mowa?

Zygmunt Kęstowicz należał do grona najbardziej popularnych i utalentowanych aktorów polskiej sceny teatralnej. Ogromny talent mężczyzny można ujrzeć również na wielkim i małym ekranie od dziesiątek lat.

Aktor odszedł w roku 2007, lecz wiele filmów z jego udziałem nadal jest chętnie oglądanych, a niebywale szerokie grono wiernych fanów wspomina go ze smutkiem.

Niedawno na jaw wyciekły nieznane dotychczas informacje. Wywiad udzielony lata temu przez mężczyznę oraz jego żonę przedstawia wspaniałą historię małżeństwa, które musiało przetrwać wiele przeciwności losu...

Byli razem niemal 70 lat!

Zygmunt Kęstowicz swoją przyszłą żonę, Janinę poznał na jednej z prób do przedstawienia teatralnego. Mieli wtedy niespełna 20 lat i od razu wpadli sobie w oko!

- Stał otoczony wianuszkiem dziewcząt, a ja nie miałam śmiałości podejść, więc... patrzyłam tylko, patrzyłam, patrzyłam... Następnego dnia powiedziałam mu: "Pan mi się przyśnił", a on odprowadził mnie po próbie do domu. Odtąd nigdy już nie wracałam z teatru sama - mówiła Janina Kęstowicz lata temu.

Młode małżeństwo zostało poddane wielu przeciwnościom losu. Niedługo po ich śubie wybuchła wojna i przez wiele lat para musiała ukrywać się w wielu miastach.

Pomimo dużej kariery obojga z nich, para pozostała sobie wierna do samej śmierci. Niestety, nie doczekali się potomstwa.

Zygmunt Kęstowicz/ screen YT
Zygmunt Kęstowicz/ screen YT
Zygmunt Kęstowicz/ screen YT