Już chyba nikt nie ma wątpliwości, co do tego, że tegoroczny Sylwester będzie zupełnie inny niż wszystkie, które dotąd przeżyliśmy. Jak przypomina portal Super Biznes, za wyjście z domu podczas nocy sylwestrowej może grozić nam mandat!

Minister zdrowia apeluje o rozwagę!

Ostatnio gościem Radia ZET był minister zdrowia – Adam Niedzielski. Polityk zaznaczył, że wprowadzony zakaz przemieszania w noc sylwestrową ma pomóc nam w jak najszybszym powrocie do normalności. Jeśli zatem zdecydujemy się na przemieszczanie w godzinach od 19 do 6 rano, to musimy liczyć się z tym, że możemy otrzymać mandat!

- Policja po każdej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, a tam wymierzona jest kara do 30 tys. złotych i jest egzekwowana z konta w ciągu 7 dni. Dopiero potem można się odwołać – zaznaczył minister zdrowia podczas rozmowy z dziennikarzami Radia ZET.

To nadzieja dla Polaków!

Adam Niedzielski zaznaczył, że w noc sylwestrową nie będzie obowiązywać godzina policyjna, a jedynie ograniczenia w przemieszczaniu się. Jak zaznaczył, umożliwia to artykuł 52 Konstytucji RP, który mówi o ograniczeniu ustawą swobody poruszania się. Dodatkowo reguluje to artykuł 46 ustawy o zwalczaniu i zapobieganiu chorobom zakaźnym oraz najnowsze rozporządzenie.

Minister zdrowia zaznaczył, że wie iż Polacy mają już dość wszystkich obostrzeń, które towarzyszą nam prawie od roku, jednak dodał, że nie możemy poddać się na ostatniej prostej. Polityk ma nadzieję, że jeśli wszyscy zastosujemy się do obostrzeń to od 17 stycznia powoli będziemy mogli wrócić do normalności. Warto więc zacisnąć zęby i wytrzymać ostatnie ograniczenia dla wspólnego dobra!

Jak informował portal "Życie": LECH WAŁĘSA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT SZCZEPIONEK PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI! CO TAKIEGO POWIEDZIAŁ BYŁY PREZYDENT

Przypomnij sobie: WŁAŚCICIELE HOTELI NA PODHALU NIE PODDAJĄ SIĘ PANUJĄCYM OBOSTRZENIOM. RAZ PO RAZ WYMYŚLAJĄ CORAZ BARDZIEJ KREATYWNE SPOSOBY, ABY OBEJŚĆ ZAKAZY

Portal "Życie" pisał również: PREZYDENT WARSZAWY ZAAPELOWAŁ DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW STOLICY! RAFAŁ TRZASKOWSKI MA NADZIEJĘ, ŻE JEGO SŁOWA WEŹMIE DO SERCA WIELE OSÓB