Jak informuje portal Pikio, wczoraj gościem Telewizji Polskiej był wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. W programie na żywo wyjawił on prawdę na temat szczepień dla osób po 60 roku życia. O co dokładnie chodzi?

Bardzo ważna informacja!

Waldemar Kraska wyjawił plany na temat szczepień dla osób po 60. roku życia. Jak się okazuje, będą mogli oni być zaszczepieni już niebawem!

- W pierwszej kolejności będziemy chcieli wszczepić medyków, służbę zdrowia, a w drugiej osoby starsze, emerytów, którzy są bardziej podatni na zarażenie koronawirusem – powiedział polityk we wczorajszej rozmowie w Telewizji Polskiej.

Jak będzie wyglądać procedura szczepienia?

Jak się okazuje, osoby starsze dostaną specjalne zaproszenie na szczepienie. Kiedy dotrze ono do danej osoby, jest ona zobowiązana do zarejestrowania się w punkcie, poprzez infolinię lub też poprzez konto pacjenta. Po rejestracji zainteresowana osoba otrzyma wiadomość SMS z terminem, w którym odbędzie się szczepienie.

Co więcej, Waldemar Kraska zaznaczył, że mimo iż nie ma konkretnych przeciwskazań, które uniemożliwiają szczepienie, to przed przyjęciem każdej dawki niezbędna będzie konsultacja lekarska. Czasowo wykluczyć ze szczepienia może bowiem poważna infekcja!

Do tej pory do naszego kraju dotarło 10 tysięcy dawek szczepionki na koronawirusa. Obecnie trwają szczepienia pracowników ochrony zdrowia. Już niebawem rozpoczną się szczepienia kolejnych grup.

Jak informował portal "Życie": NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA! DATA NIE JEST TUTAJ PRZYPADKIEM. CHODZI O MOŻLIWĄ NOWĄ PANDEMIĘ. ŚWIAT ZADRŻAŁ W POSADACH

Przypomnij sobie: DONALD TUSK PRZEKAZAŁ NA AUKCJĘ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY COŚ WYJĄTKOWEGO. ZA ILE ZOSTANIE WYLICYTOWANY WAŻNY DLA POLITYKA PRZEDMIOT

Portal "Życie" pisał również: CZY ZNANY JEST JUŻ TERMIN ZNOSZENIA PIERWSZYCH OBOSTRZEŃ? GŁOS W TEJ SPRAWIE ZABRAŁA WICEMINISTER ROZWOJU

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA KAMILA POCHWALIŁA SIĘ DOBRYM UCZYNKIEM WSPIERAJĄC DZIECI PRZEBYWAJĄCE W HOSPICJUM. ZDRADZIŁA TEŻ SWOJE PLANY NA TEGOROCZNE ŚWIĘTA