Jak podaje portal "Pikio", resort zdrowia potwierdził, że pierwsze osoby w naszym kraju zostaną zaszczepione już w najbliższą niedzielę, 27 grudnia. Jeden z wiceszefów ministerstwa zdradził kto, jako pierwszy przyjmie preparat. Wiele wskazuje na to, że odbędzie się to w świetle kamer.

Ministerstwo Zdrowia potwierdza doniesienia na temat szczepień

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów potwierdził, że producent zobowiązał się dostarczyć pierwsze 10 tys. dawek szczepionki do 26 grudnia. Zapewnił również, że nasz kraj jest przygotowany do rozdystrybuowania ich do szpitali węzłowych, gdzie szczepienia ruszą już w niedzielę 27 grudnia.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska zdradził, kim będzie pierwsza osoba, która przyjmie preparat. Jak się okazuje, będą to pracownicy Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, kobieta i mężczyzna.

Michł Dworczyk poinformował, że do końca tego roku do naszego kraju ma trafić kolejne 300 tys. dawek szczepionki na Covid-19. Do końca stycznia "łącznie będziemy mieli 1,5 mln szczepionek".

Szczepionka na Covid-19/ YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/ YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/ YouTube @WP

Zapisy na szczepienia

15 stycznia ma zostać uruchomiona specjalna infolinia, za pośrednictwem której odbywały będą się zapisy na szczepienia. Będzie tego można dokonać nie tylko dzwoniąc pod numer 989, ale również w miejscowej przychodni oraz za pośrednictwem stron internetowych związanych z resortem zdrowia.

Każda z tych metod ma być jednak dostępna dopiero od 15 stycznia. Do tej pory do szczepień w ramach "Etapu 0" zgłosiło się 300 tys. osób pracujących w systemie ochrony zdrowia.

Szczepionka na Covid-19/ YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/ YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/ YouTube @WP

Skorzystacie z mozliwości zaszczepienia się na Covid-19?

To też może cię zainteresować: Premier Mateusz Morawiecki przeprasza Polaków. Nie odstępuje jednak od apelu do rodaków. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dlaczego Bartosz Opania całkowicie zniknął z życia publicznego? Sąsiedzi bardzo martwią się u gwiazdora. Czy coś się stało

O tym się mówi: Siostra Małgorzata Chmielewska zdradziła, jak wyglądają jej święta. Jak przekonuje, „okres Bożego Narodzenia to nie jest dla nas czas odpoczynku”