Podczas, gdy większość Polaków cieszy się okresem Bożego Narodzenia i często wykorzystuje ten czas na odpoczynek, możliwość odwiedzenia rodziny i wspólnego biesiadowania w domach, w których mieszkają ludzie bezdomni, starsi i niepełnosprawni jest mnóstwo pracy. Oni również chcą przeżyć święta radośnie i w na tyle ciepłej i miłej atmosferze, na ile jest to możliwe.

Siostra Małgorzata Chmielewska w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet nie ukrywa, że Boże Narodzenie jest dla niej wyjątkowo trudnym i wymagającym okresem. Szefowa Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia zdradziła, że czasem nawet trudno o radość ze świąt, gdy jest się „na ostatnich nogach”.

Siostra Małgorzata Chmielewska o tym, jak spędza święta Bożego Narodzenia. To dla niej niełatwy czas!

Siostra zdradza, że przed świętami serca ludzi się otwierają, ale wówczas trzeba organizować świąteczne paczki, porozwozić je, odpowiedzieć na dziesiątki telefonów. Choć jest to trudny czas to siostra przekonuje, że daje naprawdę wiele radości.

Jednak tegoroczne święta ze względu na pandemię będą dla niej dużo spokojniejsze. Przed laty Wigilię spędzała kilkakrotnie w ciągu jednego dnia. Fundacja ma bowiem pod opieką aż 11 domów.

Czym są święta dla siostry Małgorzaty Chmielewskiej?

„Przypomnieniem, że Bóg jest człowiekiem, jest dla mnie realny. Miłość jest i ma ludzkie oblicze. To nie jest coś nieuchwytnego. To zwykły ludzki gest, podanie ręki, pojednanie” – mówi w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet.

Siostra podkreśliła, że to, co najbardziej dzieli ludzi to walka i nieustanne próby dominacji jednych nad drugimi, zepchnięcia słabszych na margines, ale zyskać władzę. Tym, co rozdziera świat ma być zawiść i zazdrość.

Jak przypomniała siostra Małgorzata Chmielewska, Boże Narodzenie to czas prawdziwego pojednania. Zachęciła wszystkich, aby samemu wyciągnąć rękę na zgodę i nie czekać, aż druga strona to zrobi.

Siostra Małgorzata Chmielewska/Youtube @Maskacjusz TV
Siostra Małgorzata Chmielewska/Youtube @Maskacjusz TV
Siostra Małgorzata Chmielewska/Youtube @Maskacjusz TV

Jak informował portal "Życie": PRZYDA SIĘ NIE TYLKO PO TO, BY POCAŁOWAĆ UKOCHANĄ OSOBĘ W BOŻE NARODZENIE. JEMIOŁA MA SZEREG ZASKAKUJĄCYCH CECH, KTÓRA MOŻNA WYKORZYSTAĆ

Przypomnij sobie: MOCNY WPIS POLSKIEGO LEKARZA W INTERNECIE NA TEMAT SZCZEPIEŃ. JEGO SŁOWA WYWOŁAŁY ISTNĄ BURZĘ KOMENTARZY. MEDYK JEST NIEUGIĘTY W SWOIM STANOWISKU

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE ZMIANY W KWESTII PASTERKI W KOŚCIOŁACH. WIERNI MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA NOWOŚCI. WZIĘCIE UDZIAŁU W NABOŻEŃSTWIE NIE BĘDZIE ŁATWE

Pisaliśmy również o: ZMIANY W SKLEPACH I PUNKTACH HANDLOWYCH W TRAKCIE WIGILII. TRZEBA PAMIĘTAĆ, ZANIM WYBIERZEMY SIĘ NA OSTATNIE PRZED ŚWIĘTAMI ZAKUPY