Kapusta z pewnością będzie królować na świątecznych stołach w większości polskich domów. Ciężko sobie wyobrazić wiele wigilijnych potraw, które bez niej nie miałyby tego niesamowitego smaku.

Pierogi, uszka, krokiety, kulebiak, kapusta z grochem, z grzybami, bigos – wszędzie tam z pewnością znajdzie się właśnie ona, królowa stołów. Pojawia się tylko jeden problem – zjedzenie nawet małej ilości dań z kapustą może powodować wzdęcia. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy poznać sekret gotowania jej.

Kapusta z grzybami. Źródło: Youtube Uwaga Babcia Gotuje
Kapusta z grzybami. Źródło: Youtube Uwaga Babcia Gotuje

Prosty sposób na ugotowanie kapusty, która nie będzie powodować wzdęć

Portal Styl postanowił zebrać kilka porad dotyczących gotowania tego niesamowitego, smacznego składnika. To łatwiejsze niż się wydaje, a zaoszczędzi nam nieprzyjemnego uczucia rozdęcia.

Po pierwsze – pamiętajmy o tym, by ograniczyć tłuszcz w daniach zawierających kapustę, a już na pewno nie dodawać do nich zasmażki. Dzięki temu będą lżejsze.

Po drugie – pamiętajmy, że kapusta powoduje nie tylko wzdęcia, ale i gazy. Spokojnie – i na to jest metoda. Podczas jej gotowania nie zapomnijmy o dorzuceniu kminku. Ta przyprawa pomoże złagodzić objawy występujące po spożyciu kapusty.

Kapusta z grochem. Źródło: Youtube Henia Foks
Kapusta z grochem. Źródło: Youtube Henia Foks

Dorzućmy również kilka goździków – zadziałają podobnie do kminku.

Co ważne – w złagodzeniu objawów po zjedzeniu kapusty mogą pomóc również imbir, cząber, anyż, majeranek, oregano czy liście laurowe. Dodatkowo pobudzą trawienie.

Mamy nadzieję, że te proste porady pomogą w złagodzeniu wszelkich dolegliwości po jedzeniu kapusty. Smacznego!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. PREZYDENT ZDRADZIŁ POWÓD SWOJEGO STANU W INTERNECIE. OSTATNIE DNI TO DLA NIEGO NIEZWYKLE TRUDNY CZAS

O tym się mówi w Polsce: CZY NAJSTARSI POLACY MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ NOWEGO PROGRAMU WSPARCIA? TO JUŻ POTWIERDZONE! BĘDZIE ZUPEŁNIE NOWA POMOC DLA SENIORÓW. MOWA O 40 MLN ZŁOTYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO

Z życia gwiazd: KSIĘŻNA KATE I KSIĄŻĘ WILLIAM ZDECYDOWALI SIĘ NA WYJĄTKOWY GEST Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA. TO ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA DROGICH PARZE OSÓB