Soda oczyszczona nazywana bywa królową kuchni i nie tylko lub magicznym białym proszkiem. Istotnie – ma ogrom niesamowitych właściwości, które robią wrażenie!

Jedną z nich można poznać przez wykorzystanie jej do… rozsypania na materacu. Co uzyskamy, gdy to zrobimy, i dlaczego warto? Przekonajcie się!

Soda oczyszczona. Źródło: Youtube Wiem
Soda oczyszczona. Źródło: Youtube Wiem

Soda oczyszczona rozsypana na materac ma niesamowite działanie

Portal Parenting przypomniał o tym sprawdzonym domowym sposobie. Pamiętajmy, że w łóżku znajdują się roztocza oraz bakterie, których nie widzimy gołym okiem, jednak okazuje się, że nasza sypialnia to dla nich idealne siedlisko.

I choć pościel można regularnie zmieniać, to z materacem jest nieco trudniej – wszak nie będziemy wymieniać go co kilka tygodni czy nawet miesięcy. Co zatem zrobić? Sięgnąć do kuchennej szafki po sodę!

Soda oczyszczona pomoże nam wyczyścić materac, a wszystko to jest bajecznie proste. Nie ma łatwiejszego sposobu! Jak to zrobić?

Soda oczyszczona. Źródło: Youtube zdrowa dieta
Soda oczyszczona. Źródło: Youtube zdrowa dieta

Wystarczy rozsypać sodę, najlepiej przez sitko, na materacu. Należy zostawić ją na co najmniej 15-20 minut. Później dokładnie odkurzyć materac, zbierając tym samym biały proszek.

Efekt jest niesamowity. Nie tylko znikną brzydkie zapachy, które mogą się pojawić po dłuższym użytkowaniu materaca, ale również pozbędziemy się problemu wilgoci czy potu. Przy okazji zbierzemy martwy naskórek i inne drobne, niemal niewidoczne zabrudzenia, które mogą być pożywką dla bakterii i roztoczy.

To takie proste, a jak skuteczne! Należy jedynie pamiętać, by czynność regularnie powtarzać. Gwarantujemy – warto!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA ABONAMENTÓW SIECI TELEFONICZNYCH. W ŻYCIE WCHODZĄ DUŻE ZMIANY W ABONAMENCIE. WIELE OSÓB ZYSKA MOŻLIWOŚĆ OBNIŻENIA RACHUNKÓW ZA TELEFON

O tym się mówi w Polsce: KILKADZIESIĄT TYSIĘCY EMERYTÓW MOŻE SIĘ SPODZIEWAĆ ZASTRZYKU GOTÓWKI. BY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE TRZEBA SPEŁNIĆ WARUNEK. 11 STYCZNIA TO OSTATECZNY TERMIN

O tym się mówi na świecie: NASTĄPIŁY KOLEJNE, POWAŻNE ZMIANY W ŻYCIU MEGHAN I HARRY’EGO? MAŁŻONKOWIE WRESZCIE PODJĘLI SIĘ PRACY! CO BĘDĄ ROBIĆ

Z życia gwiazd: KATARZYNA CICHOPEK ZDRADZIŁA SEKRETY "M JAK MIŁOŚĆ". POSTANOWIŁA SKOMENTOWAĆ TAKŻE WSPÓŁPRACĘ Z KOLEGAMI Z PLANU. CZY BĘDĄ ZADOWOLENI Z JEJ SŁÓW