Sól wzbogaciła całe imperia. A teraz, po wszystkich swoich „wyczynach”, jest po prostu w każdym domu.

Znamy zalety soli, zwłaszcza himalajskiej i jodowanej. Jednak może też przynieść nam znaczne korzyści w życiu codziennym.

Oto kilka problemów, z którymi można łatwo sobie poradzić przy pomocy soli.

Czyszczenie wyrobów metalowych i miedzioniklowych

Zrób mieszankę mąki, soli i octu. Następnie wystarczy przetrzeć nim produkt, by świecił jak nowy.

Rozbite jajka

Wszyscy wiedzą, że zbieranie rozbitego jajka z podłogi jest problematyczne. Na ratunek przyjdzie sól. Nasyp ją na jajko, odczekaj dosłownie kilka minut, zostanie całkowicie wchłonięte. Potem wystarczy wytrzeć papierowym ręcznikiem.

Gąbka do mycia naczyń

Aby zdezynfekować gąbki do mycia naczyń, włóż je do słonej wody. Następnie wykręć je i wysusz.

Plamy na sofie

Rozlany płyn na dywan lub sofę - tę samą sól możesz użyć dodając do niej 2-3 łyżki octu, następnie należy wetrzeć miksturę w plamę i poczekać, aż zniknie.

Zatkany zlew

Aby wyczyścić zlew, szczególnie w kuchni, dodaj sól i wrzącą wodę, po kilku sekundach zobaczysz, że woda przepływa idealnie, a brud jest usuwany.

Piekarnik

Czy upiekłaś rybę, a zapach pozostał w piekarniku? Jak to wyeliminować? Pomoże sól z cynamonem. Umieść mieszaninę w piekarniku i włącz na chwilę. Dosłownie za kilka minut po rozgrzaniu zapach zniknie.

Plamy kawy i herbaty na filiżankach

Jeśli nie można zmyć rozwodu z kawy lub herbaty w filiżankach, jest wyjście! Przed umyciem filiżanki, natrzyj ją solą, a znów będzie lśnić!

Jak informował portal "Życie": MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA ZDRADZIŁA, ŻE ZMAGA SIĘ Z NIESPOTYKANĄ PRZYPADŁOŚCIĄ. O CO CHODZI Z ZESPOŁEM MDP? ZNANEJ AKTORCE WTÓRUJĄ INNE GWIAZDY

Przypomnij sobie: CZY WIADOMO, KIEDY BĘDZIEMY MOGLI ZDJĄĆ MASECZKI NA STAŁE? WICEMINISTER ZDROWIA POSTANOWIŁ WYJAWIĆ, KIEDY TO SIĘ STANIE. JEST KONKRETNY TERMIN

Portal "Życie" pisał również: JAKIM WYKSZTAŁCENIEM MOŻE POCHWALIĆ SIĘ KATARZYNA DOWBOR? WIĘKSZOŚĆ JEST W BŁĘDZIE. ZNANA PREZENTERKA NIE JEST Z ZAWODU DZIENNIKARKĄ, A KIMŚ INNYM