Prezydent nie ukrywa, że jest zdruzgotany i wstrząśnięty nagłą śmiercią znanej aktorki, Katarzyny Łaniewskiej. Występująca m.in. w serialu „Plebania” czy serii filmów komediowych „Kogel Mogel” aktorka zmarła kilka dni temu, a w czwartek odbył się jej pogrzeb.

Właśnie z tej okazji prezydent Andrzej Duda zdecydował się wystosować do żałobników kilka słów. W okolicznościowym tekście wspomniał również o niezwykle ważnym dla niego filmie, w którym wystąpiła, dziękując za wkład w polską kulturę.

Nie da się ukryć, że Katarzyna Łaniewska dla Andrzeja Dudy musiała być wyjątkową postacią, gdyż prezydent jest wstrząśnięty i głęboko zasmucony jej śmiercią. Dorobek artystyczny aktorki jest bardzo ceniony, a wiadome jest również, że przez ostatnie lata Łaniewska sympatyzowała z partią rządzącą i wyrażała się bardzo pochlebnie o PiS.

Andrzej Duda w żałobie po śmierci Katarzyny Łaniewskiej. Prezydent wystosował specjalną przemowę na pogrzeb aktorki

Pogrzeb zmarłej w wieku 87 lat aktorki odbył się w czwartek, a gwiazda została pochowana na Cmentarzu Służewieckim Nowym przy ulicy Wałbrzyskiej w Warszawie.

Podczas ceremonii pogrzebowej prezydent wystosował do żałobników specjalne słowa. Przekaz znalazł się na oficjalnej stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

„Wiadomość o Jej śmierci spadła nagle na wszystkich, którzy znali Ją oraz wysoko cenili Jej dorobek artystyczny, patriotyzm i społeczne zaangażowanie. Do końca aktywna zawodowo, dla swoich młodszych kolegów była wzorem profesjonalizmu i oddania sztuce aktorskiej” - napisał prezydent, cytowany przez Pikio.

Andrzej Duda wspomniał również o bardzo ważnym dla niego filmie z udziałem Katarzyny Łaniewskiej. Chodzi o „Smoleńsk” Antoniego Krauzego, w którym aktorka zagrała Annę Walentynowicz.

Podkreślił, że darzy ją do dziś wielkim szacunkiem za pracę społeczną na rzecz środowiska aktorskiego, a także za walkę o wolny kraj za czasów NSZZ „Solidarność”.

Katarzyna Łaniewska/Youtube @TVP Info
Katarzyna Łaniewska/Youtube @TVP Info
Katarzyna Łaniewska/Youtube @TVP Info

Jak informował portal "Życie": SENIORZY MUSZĄ SPODZIEWAĆ SIĘ ZMIAN W ŚWIADCZENIACH. ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ZAMIERZA ZAOSZCZĘDZIĆ MILIONY ZŁOTYCH? MA NA TO SPOSÓB

Przypomnij sobie: ZE SKLEPÓW ZNIKA POPULARNY GADŻET KUCHENNY. GIS PRZESTRZEGA PRZED JEGO UŻYWANIEM. OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEGO UŻYWANIE STWARZA RYZYKO DLA ZDROWIA

Portal "Życie" pisał również: NOWA PRZEPOWIEDNIA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO ZADZIWIA! ZDANIEM JASNOWIDZA NADCHODZĄCY ROK PRZYNIESIE NIESPOTYKANE SYTUACJE. ZACZNIE SIĘ W MARCU

Pisaliśmy również o: NOWE WIEŚCI DLA ABONAMENTÓW SIECI TELEFONICZNYCH. W ŻYCIE WCHODZĄ DUŻE ZMIANY W ABONAMENCIE. WIELE OSÓB ZYSKA MOŻLIWOŚĆ OBNIŻENIA RACHUNKÓW ZA TELEFON