Ten, kto kiedyś walczył z molami, wie, że nie jest to łatwy zawodnik. Szkodniki upodobały sobie szczególnie nasze kuchenne zapasy (mole spożywcze) oraz ubrania czy pościel (mole odzieżowe). Jak sobie z nimi poradzić?

Okazuje się, że wystarczy skorzystać z domowych sposobów, wcale nie trzeba wykorzystywać do tego celu chemii. Portal Claudia przedstawił najlepsze sposoby na pozbycie się plagi szkodników.

Sposoby na mole odzieżowe

Naturalnym pomocnikiem w walce z molami jest lawenda – nienawidzą jej zapachu! Wystarczy umieścić suszone kwiaty lawendy, zawieszkę lub rozpylać aerozol w szafie. Warto pamiętać, że naszymi sprzymierzeńcami są przyprawy o mocnym zapachu, które możemy włożyć pomiędzy ubrania – m.in. mięta, goździki, liście laurowe, ziele angielskie czy wreszcie macierzanka.

Mole. Źródło: Youtube pryskanie
Mole. Źródło: Youtube pryskanie

Kolejnym pomysłem jest położenie w szafie torebek miętowej lub szałwiowej herbaty. Musimy pamiętać o tym, by co tydzień wymienić je na nowe.

Sprawdzi się również mydło – w całości bądź w kawałkach, najlepiej w woreczku lub owinięte serwetkami. Szkodniki nie cierpią jego zapachu!

Sposoby na mole spożywcze

W przypadku moli spożywczych należy sięgnąć po inne środki. Mogą nam pomóc porozkładane w szafkach suszone skórki cytrusów, np. pomarańczy czy cytryny.

Warto również często myć szafki, a później przecierać je szmatką moczoną w occie winnym albo roztworze wody z octem spirytusowym (proporcja 1:1). Jeszcze lepszy efekt uzyskamy, gdy w miksturze znajdzie się miejsce na parę kropel olejku goździkowego albo cytrusowego.

Mole. Źródło: Youtube Karolina Kozłowska
Mole. Źródło: Youtube Karolina Kozłowska

Kolejnym sposobem jest wyłożenie goździków, np. wbitych w cytrynę czy pomarańczę, na półkę. Zapach pomoże nam się pozbyć szkodników.

Nienawidzą również woni aromatu waniliowego, więc w walce z nimi przyda się przecieranie nim półek w szafkach.

Jak widać, mole nie są łatwe do zwalczenia, ale jest to całkowicie realne – i to bez chemii! Trzymamy kciuki, by już nigdy nie wróciły!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TADEUSZ RYDZYK BĘDZIE PALIŁ SIĘ ZE WSTYDU? ZNANA DZIENNIKARKA PRZYPOMNIAŁA JEGO WYPOWIEDŹ NA TEMAT MARII KACZYŃSKIEJ SPRZED LAT. AŻ USZY WIĘDNĄ

O tym się mówi w Polsce: POLAKÓW CZEKAJĄ MASOWE PODWYŻKI! WZROSNĄ NIE TYLKO PODATKI, ALE MOCNO DOTKLIWE BĘDĄ WYŻSZE CENY W SKLEPACH. MOWA O WZROSTACH RZĘDU 75 PROCENT

O tym się mówi na świecie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE DNI PIOTRA MACHALICY? NIKT NIE WIEDZIAŁ, CO DZIAŁO SIĘ ZE ZNANYM AKTOREM. BOLESNE KULISY SYTUACJI ODSŁANIA PRZYJACIÓŁKA ARTYSTY