Soda oczyszczona to jednocześnie naturalny, delikatny, nietoksyczny i skuteczny środek do wielu zastosowań – nie tylko do pieczenia ciast czy leczenia zgagi. Z jej pomocą można pozbyć się niemal każdego problemu.

Soda oczyszczona doskonale sprawdzi się w kuchni, jednak nie tylko do pieczenia ciast. Można za jej pomocą pozbyć się m.in. brzydkiego zapachu w lodówce, umyć owoce i warzywa, aby pozbyć się pestycydów i wosków np. na jabłkach czy cytrusach (łyżeczka sody oczyszczonej do 2-3 litrów wody), oczyścić skutecznie z tłuszczu wszelkie naczynia i patelnie (wystarczy wymieszać ją w proporcji 1:1 z płynem do mycia naczyń), a także wyczyścić całą kuchnię, włącznie z mikrofalówką czy okapem. Świetnie sprawdzi się również do pozbycia się bakterii i nieprzyjemnego zapachu z gąbek do mycia.

Jak przekonuje jednak serwis Claudia to nie wszystkie jej zastosowania!

Soda oczyszczona ma wielką moc. Z jej pomocą da się wyczyścić niemal wszystko!

Sodę oczyszczoną można z powodzeniem wykorzystać do odkurzenia wykładzin, dywanów i tapicerki (wystarczy posypać obficie sodą, zostawić na kwadrans i odkurzyć), a także pluszaki (wrzucić do foliowej torby z suwakiem, wsypać paczkę sodę, zamknąć, energicznie potrząsnąć, wyciągnąć i odkurzyć).

Podobnie jest z brudnym i brzydko pachnącym kojcem naszego psa czy kota – wystarczy obsypać go sodą i po 15 minutach odkurzyć.

Soda oczyszczona sprawdzi się również świetnie w przypadku poszarzałego prania (do prania w pralce wsypać 200 g sody), usunie brzydki zapach z kosza na śmieci czy sportowych butów.

Wyczyści dokładnie grill (wystarczy obsypać obficie szczotkę do czyszczenia grilla), a także całą łazienkę z zasłoną prysznicową włącznie, a także odetka zatkany odpływ (soda oczyszczona plus ocet w proporcji 1:1 wlane do odpływu po 5 minutach i przepłukaniu gorącą wodą sprawią niemal cud).

Soda oczyszczona czyści doskonale również plamy z oleju, usuwa zapach stęchlizny z szafek (wystarczy rozstawić pojemniki z sodą), wyczyści do śnieżnej bieli meble ogrodowe, a także sprawdzi się doskonale do usunięcia osadów na srebrze (do tego trzeba sporządzić pastę w postaci sody wymieszanej z woda w proporcji 3:1, nałożyć ściereczkę, wypolerować i umyć).

Soda oczyszczona/screen Youtube @Thaitrick
Soda oczyszczona/screen Youtube @Thaitrick
Soda oczyszczona/screen Youtube @Thaitrick

Jak informował portal "Życie": ANIA I ROBERT LEWANDOWSCY NIE ZDECYDOWALI SIĘ NA CHRZEST MAŁEJ LAURY. WYSZŁO NA JAW, DLACZEGO ODWLEKAJĄ SAKRAMENT. POWÓD TO NIE TYLKO PANDEMIA

Przypomnij sobie: CZY W POLSCE JEST LEPSZA SYTUACJA EPIDEMICZNA NIŻ W INNYCH KRAJACH? EKSPERCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI. ZNANY WIRUSOLOG MÓWI, W JAKIM JESTEŚMY PUNKCIE

Portal "Życie" pisał również: KOLEJNA WIELKA TAJEMNICA LECHA WAŁĘSY I JEGO RODZINY WYSZŁA NA JAW. WYGADAŁ SIĘ PRZYJACIEL BLISKICH BYŁEGO PREZYDENTA! CHODZI O DZIECI WAŁĘSÓW

Pisaliśmy również o: STĘCHŁA I NIEDOKŁADNIE WYPRANA ODZIEŻ TO ZMORA? PROBLEMEM MOŻE BYĆ BRUDNA PRALKA! JAK SZYBKO I ŁATWO POZBYĆ SIĘ KAMIENIA I OSADÓW? TO BANALNIE PROSTE