Sam fakt, że pralka ma na celu uczynienie rzeczy czystymi i świeżymi, może sprawić, że uwierzymy, że takowymi stają się po wyjęciu świeżo wypranego prania. Jednak nie zawsze tak jest.Jak każde urządzenie, pralka wymaga pielęgnacji i czyszczenia, nawet jeśli wydaje się, że wszystko wygląda dobrze.

Aspekty pielęgnacji wnętrza pralki

Warto poznać kilka trików, które pomogą, a nawet uratują naszą pralkę przed zepsuciem i wymianą na nową. Mowa tu o zasadach pielęgnacji, które pomogą pozbyć się nagromadzonego brudu, kamienia i rdzy, dzięki czemu ubrania będą zawsze czyste i pachnące po każdym cyklu prania.

Aby wyczyścić pralkę, najłatwiej jest włączyć program bez ubrań w środku na maksymalnej temperaturze i jak najdłuższym czasie z dodatkiem środków zapobiegających osadzaniu się kamienia. Istnieją dwie opcje: albo użyjemy kilku opakowań (od 1 do 6) kwasu cytrynowego w zależności od objętości bębna, który należy wsypać do przegródki na proszek do prania; albo wymieszamy 1/4 szklanki sody z 1/4 szklanki wody i wlejemy roztwór do przegródki na proszek do prania. Trzeba również wlać 2 szklanki 10 proc. zwykłego octu spirytusowego do bębna.

Czyszczenie szuflady na detergent

Ogólnie rzecz biorąc, tę część można łatwo wyjąć z pralki. Jeśli napotkasz trudności, trzeba przeczytać ponownie instrukcję użytkowania sprzętu. Resztki proszku lub płynu do płukania zwykle pozostają w szufladzie. Jeśli nie wypłyną pod strumieniem wody, usuń je starą szczoteczką do zębów. Upewnij się również, że dokładnie wyczyściłeś miejsce, w którym szuflada jest przymocowana.

Czyszczenie gumowej uszczelki

Gumowa uszczelka często zatrzymuje wodę po praniu, dlatego w końcu może pojawić się pleśń i stęchły zapach. Dlatego od czasu do czasu delikatnie trzeba przesunąć gumową uszczelkę na bok i wytrzeć ją, a także metalowe części znajdujące się w pobliżu.

Czyszczenie zdejmowanych części

Warto sprawdzić, które części zewnętrza pralki można zdjąć i wyczyścić (z reguły są to pokrętła zmiany programów). Umyj je w ciepłej wodzie, a jeśli nadal są brudne, dodaj trochę detergentu. Dokładnie wysusz.

Miejsca ich mocowania również mogą być brudne, dlatego użyj szczoteczki do zębów lub miękkiej gąbki, aby nadać im połysk. Następnie umieść suche gałki z powrotem na miejscu.

Zwróć także uwagę na zamek drzwi pralki, ponieważ wymaga on również pielęgnacji i czyszczenia.

Czy pralka lśni jak nowa? Teraz jest gotowa, aby zachwycić niezwykłą czystością i świeżością ubrań!

Pralka/screen Youtube @Which?
Pralka/screen Youtube @Which?
Pralka/screen Youtube @Which?

Jak informował portal "Życie": CZY PRZED 50-TKĄ MOŻNA ZOSTAĆ PRABABCIĄ? PORUSZAJĄCA HISTORIA PEWNEJ KOBIETY , KTÓRA WYDAJE SIĘ BYĆ NIEMOŻLIWA, A JEDNAK. JEJ WNUCZKA WŁAŚNIE URODZIŁA

Przypomnij sobie: POLACY BĘDĄ MIELI SZANSE ODZYSKAĆ NAPRAWDĘ DUŻE PIENIĄDZE. TO WIELKI PREZENT PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA PRAWIE DLA WSZYSTKICH

Portal "Życie" pisał również: KOBIETA WYZNAŁA, ŻE ZNALAZŁA SIĘ W BARDZO TRUDNEJ SYTUACJI. PANDEMIA UNIEMOŻLIWIA JEJ SPOTKANIE Z UKOCHANĄ MAMĄ, KTÓRA PRZEBYWA W DOMU SENIORA

Pisaliśmy również o: BENEFICJENCI PROGRAMU 500 PLUS POWINNI PAMIĘTAĆ O BARDZO WAŻNYCH TERMINACH! TO OD NICH ZALEŻY CZY I KIEDY ŚWIADCZENIE ZOSTANIE PONOWNIE PRZYZNANE