Jak informuje portal Lelum, od lipca 2019 roku, aby otrzymać świadczenie 500 plus nie trzeba spełnić żadnych kryteriów dochodowych. Mówiąc wprost – wypłata z programu 500 plus należy się każdemu rodzicowi, niezależnie od jego dochodu.

Ważne informacje!

Jednak, aby otrzymać świadczenie niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku w urzędzie. Należy jednak pamiętać, że obowiązują tutaj terminy, które nie podlegają negocjacji. Okazuje się, że już w 2021 roku beneficjenci programu 500 plus muszą dopilnować dwóch ważnych terminów, aby móc dalej otrzymywać świadczenie.

Okazuje się bowiem, że wnioski o przyznanie świadczenia 500 plus będzie można składać już od 1 lutego. Wtedy też osoby starające się o przyznanie prawa do świadczenia będą mogły złożyć wniosek drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy Emp@tia czy też Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski drogą tradycyjną, czyli poprzez osobistą wizytę w gminie, a także za pośrednictwem Poczty Polskiej będzie można składać dopiero dwa miesiące później, bowiem od 1 kwienia 2021 roku.

Lepiej pamiętać o tych terminach!

Jakie terminy obowiązują natomiast w przypadku kiedy dziecko dopiero w 2021 roku przyjdzie na świat? Jak się okazuje młodzi rodzice chcący otrzymać świadczenie muszą złożyć wniosek o 500 plus w terminie trzech miesięcy od dnia narodzin dziecka. Jeśli zmieszczą się w tym czasie to ich pierwsza wypłata z programu będzie zawierać wyrównanie wypłacone od dnia narodzin maluszka.

Warto pamiętać o tych terminach, bowiem to właśnie od nich zależy kiedy pieniądze zostaną wypłacone. Im wcześniej złożymy zatem wniosek, tym większe są szansę, że otrzymamy wypłatę jako jedni z pierwszych. Obecnie program 500 plus obejmuje około 4 miliony polskich dzieci! Kolejka do wypłat jest więc spora!

Ważna informacja dla rodziców! / Źródło: www.chrichmond.org

Jak informował portal "Życie": SKOCZEK NIE ZDOŁAŁ UKRYĆ WZRUSZENIA! KAMERY UCHWYCIŁY ŁZY ANDRZEJA STĘKAŁY. CZYM BYŁY ONE SPOWODOWANE

Przypomnij sobie: JOANNA PRZETAKIEWICZ OPOWIADA O NADCHODZĄCYCH ŚWIĘTACH. PRZYGOTOWANIA ZACZĘŁA JUŻ MIESIĄC TEMU. “W TYM ROKU STAWIAM NA ENERGETYCZNĄ CZERWIEŃ”

Portal "Życie" pisał również: NIEPRAWDOPODOBNA HISTORIA PEWNEGO PRZEDSIĘBIORCY, KTÓRY PRZEBRAŁ SIĘ ZA BEZDOMNEGO. CHCIAŁ SPRAWDZIĆ, JAK ZAREAGUJĄ PRACOWNICY JEGO LOKALI