Niezwykle poruszająca historia pewnego biznesmena, który celowo przebrał się za bezdomnego. Chciał sprawdzić, jak zareagują pracownicy jego lokali – efekt był wręcz nieprawdopodobny... Co się wydarzyło?

Pewien włoski przedsiębiorca prowadzi sieć luksusowych restauracji na terenie całego kraju. Mężczyzna od lat był tak pochłonięty pracą i obowiązkami, że bagatelizował pogarszający się stan swojego zdrowia.

Kiedy już zadecydował, że pójdzie do lekarza, diagnoza go przytłoczyła. Okazało się, że mężczyzna choruje na nowotwór, który znajduje się już w zaawansowanym stadium. Niestety, pozostało mu niewiele życia, a na leczenie jest za późno.

Postanowił więc zrobić mały eksperyment aby sprawdzić, komu może oddać we władanie swoje restauracje. Przebrał się za bezdomnego i odwiedzał po kolei swoje lokale – sprawdzał rekacje pracowników.

Nie tego się spodziewał...

Niemal każdy pracownik go krytykował i wyganiał na ulicę. Sytuacja wyglądała inaczej dopiero przy wizycie w ostatniej restauracji.

Menadżer zaprosił “bezdomnego” i urządził mu wspaniałą ucztę. Wtedy właściciel przypomniał sobie, że to właśnie tego człowieka zatrudnił do swojej restauracji w identyczny sposób - on też był bezdomny, ale dzięki pomocy przedsiębiorcy stanął na nogi.

Postanowił więc uczynić go swoim następcą, a wszystkich niekulturalnych menadżerów pozostałych reasturacji zwolnił.

Restauracja/ screen YT
Restauracja/ screen YT
Restauracja/ screen youtube