Tadeusz Rydzyk w ostatnich dniach jest obiektem szeroko zakrojonej dyskusji dotyczącej granic wolności wypowiedzi.

W trakcie kolejnych urodzin Radia Maryja zakonnik z Torunia wziął w obronę zamieszanego w aferę związaną z krzywdzeniem dzieci przez jednego z księży biskupa Edwarda Janiaka.

Zakonnik zdecydował się wziąć w obronę hierarchę, nazywając go „współczesnym męczennikiem” i zaatakował media, które jakiś czas temu wzięły go na tapet, badając sprawę.

Tadeusz Rydzyk stwierdził również, że księdzu faktycznie zdarzyło się zgrzeszyć, ale dodał przy tym pytanie retoryczne „kto nie ma pokus”. Właśnie takie spłycanie problemu oburzyło wielu Polaków, w tym przedstawicieli mediów, którzy nie zostawili na Rydzyku suchej nitki.

Wśród nich znajduje się również słynąca z bardzo ostrego języka i wyrazistej, negatywnej opinii na temat ojca Rydzyka Monika Olejnik. Dziennikarka i gospodyni programu „Kropka na i” postanowiła przypomnieć, że to nie pierwsza taka kontrowersyjna wypowiedź w mediach.

Olejnik nie wierzy również w skruchę i słowa przeprosin, które wystosował później szef Radia Maryja, bo zawsze miał bronić biskupa Janiaka.

Monika Olejnik ostro o wypowiedziach ojca Tadeusza Rydzyka. Przypomniała, w jaki sposób wypowiadał się o Marii Kaczyńskiej!

Dziennikarka przyznała, że dla niej oburzające były nie tylko słowa samego Taeusza Rydzyka, ale i kontekst sytuacyjny – wygłosił swoje zdanie w obecności biskupów nieprzestrzegających nakazu zasłaniania ust i nosa, a także licznych polityków, w tym prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i rzecznika praw dziecka.

Dla Moniki Olejnik to oburzające, że nikt nie zareagował we właściwy sposób – nie wyszedł, trzaskając drzwiami.

„Tadeuszowi Rydzykowi, który był także przeciwnikiem wstąpienia Polski do UE, wszystko się wybacza. Może mówić źle o Marii Kaczyńskiej, nazywając ją „czarownicą”, o prezydencie Kaczyńskim, że „uległ lobby żydowskiemu” – napisała Monika Olejnik w krótkim felietonie na Instagramie, cytowana przez „Super Express”.

Monika Olejnik/Instagram
Monika Olejnik/Instagram
Monika Olejnik/Instagram

Jak informował portal "Życie": MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA ZDRADZIŁA, ŻE ZMAGA SIĘ Z NIESPOTYKANĄ PRZYPADŁOŚCIĄ. O CO CHODZI Z ZESPOŁEM MDP? ZNANEJ AKTORCE WTÓRUJĄ INNE GWIAZDY

Przypomnij sobie: CZY WIADOMO, KIEDY BĘDZIEMY MOGLI ZDJĄĆ MASECZKI NA STAŁE? WICEMINISTER ZDROWIA POSTANOWIŁ WYJAWIĆ, KIEDY TO SIĘ STANIE. JEST KONKRETNY TERMIN

Portal "Życie" pisał również: JAKIM WYKSZTAŁCENIEM MOŻE POCHWALIĆ SIĘ KATARZYNA DOWBOR? WIĘKSZOŚĆ JEST W BŁĘDZIE. ZNANA PREZENTERKA NIE JEST Z ZAWODU DZIENNIKARKĄ, A KIMŚ INNYM

Pisaliśmy również o: JAK UPORAĆ SIĘ ZE ŚWIĄTECZNYMI PORZĄDKAMI SZYBKO I SKUTECZNIE? DOKŁADNIE ROZPLANUJ SWOJE OBOWIĄZKI, A W MGNIENIU OKA UPORASZ SIĘ ZE SPRZĄTANIEM