Już za niecałe 10 dni zasiądziemy do wigilijnego stołu. Oprócz ubierania choinki, przystrajania domów oraz gotowania sen z powiek wielu osobom spędza przedświąteczne sprzątanie.

Jak uporać się z nim szybko i bez bólu?

Jak radzi portal Polki, świąteczne porządki najlepiej jest zacząć około 2 tygodni przed świętami. Jednak obecnie nie mamy tyle czasu, a więc najlepiej zabrać się za sprzątanie już dziś!

Najlepiej będzie, jeśli na początku porządkowania skupisz się na takich miejscach, z których zbyt często nie korzystasz lub też nie sprzątasz ich zbyt często. Najlepiej zacząć sprzątanie od mycia okien, czyszczenia tarasu i balkonu, umycie kafelek, parapetów i drzwi.

W kolejnym kroku warto uprać firanki oraz zasłonki, a także wytrzepać i uprać dywany oraz wszystkie kanapy i fotele. Następnie warto poświęcić nieco czasu na umycie oświetlenia w swoim mieszkaniu.

Kiedy mamy już posprzątane wyżej wymienione przedmioty w naszym domu, należy przejść do bardziej szczegółowego sprzątania. Warto teraz umyć sprzęty kuchenne i szafki.

Zawsze sprzątaj do końca!

Na samym końcu należy dokładnie odkurzyć mieszkanie, a także umyć podłogi i wytrzeć kurze z półek. Już teraz mieszkanie błyszczy czystością!

Pamiętajmy, że niezwykle ważne jest, sprzątanie do końca! Jeśli już zabierzemy się za porządkowanie np. łazienki, to zróbmy to za jednym razem, nie odkładajmy tego na później!

Co więcej, świąteczne porządki to także idealny czas do odświeżenia swojej szafy. Wybierz z niej te ubrania, których nie miałaś już dawno na sobie i oddaj je potrzebującym lub też sprzedaj w Internecie na grupach z używaną odzieżą.

Jak posprzątać szybko i skutecznie? Źródło: mamadskitchenmn.com/
Jak posprzątać szybko i skutecznie? Źródło: mamadskitchenmn.com/

Jak informował portal "Życie": JAKIM WYKSZTAŁCENIEM MOŻE POCHWALIĆ SIĘ KATARZYNA DOWBOR? WIĘKSZOŚĆ JEST W BŁĘDZIE. ZNANA PREZENTERKA NIE JEST Z ZAWODU DZIENNIKARKĄ, A KIMŚ INNYM

Przypomnij sobie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Portal "Życie" pisał również: MASZ W DOMU STARE OZDOBY CHOINKOWE? NIE ZDAJESZ SOBIE SPRAWY, ŻE NIEKTÓRE Z NICH MOGĄ BYĆ WARTE MAJĄTEK