Chyba każdy przynajmniej raz zastanawiał się, jak pokonać uporczywe i trudne do zniwelowania plamy z ubrań. Niektóre z nich są naprawdę ciężkie do usunięcia, że ubrania lądują w koszu. Okazuje się jednak, że wiele plam – z pozoru niemożliwych do usunięcia - można jednak wyeliminować. Jak? Koniecznie sprawdź.

Poniżej przedstawiamy wspaniałe triki, dzięki którym w szybki i łatwy sposób można usunąć pleśń z odzieży. Niemalże każdy powinien je znać, ponieważ nie dość, że są proste w wykonaniu, to niezwykle skuteczne i niedrogie.

Sprawdzone metody na pleśń na ubraniach

Pierwszą, najczęściej spotykaną i polecaną domową metodą usuwania pleśni z tkanin jest zastosowanie roztworu s octu. Najlepiej nada się ocet spirytusowy bądź jabłkowy. Wszystko co trzeba zrobić, to nalać do sporej miski wodę, a do niej dodać 1,5 szklanki octu. W tak przygotowanym roztworze trzeba trzymać ową odzież od 2 do kilkunastu godzin. Po całym procesie należy wyprać ubranie i po problemie!

Kolejną, równie skuteczną metodą jest... maślanka! Tak, to prawda. Maślanka lub kefir wtarty w plamę potrafi zniwelować problem. Po wtarciu nabiału w tkaninę musi ona pozostać w takim stanie przez jedną dobę, po czym trzeba wypłukać ją w roztworze z soli i wyprać.

Odzież/ screen youtube
Odzież/ screen youtube
Odzież/ screen youtube