Jak informuje portal Bezprawnik wśród Polaków żyje aż 2,5 miliona osób, które posiadają długi. Jeśli zatem prowadzisz firmę i zatrudniasz wiele osób, to możesz być pewny, że wreszcie dostaniesz pismo od komornika, które będzie dotyczyć zadłużenia któregoś z Twoich pracowników!

Ważne informacje!

Okazuje się, że jeśli pracodawca otrzyma list od komornika, to jest on zobowiązany aby w ciągu siedmiu dni przekazać informacje dotyczące danego pracownika. Należy poinformować komornika o wynagrodzeniu danej osoby za ostatnie trzy miesiące, a także o tym kiedy i w jakiej kwocie przekazywane będą na konto komornika zaległe zobowiązania pracownika. Co więcej, jeśli występują komplikacje, co do tego, aby przekazać wynagrodzenie do komornika, to także należy go o tym poinformować.

Pracodawca zatrudniający zadłużonego pracownika musi także pamiętać, aby informować komornika o wszystkich zmianach jakie zachodzą względem tej osoby. Oznacza to, że niezwłocznie musi przekazać informacje np. o zmianie umowy, czy też wynagrodzenia danego pracownika.

Jakie są obowiązki pracodawcy w tej kwestii?

Jeśli natomiast pracodawca zdecyduje się na zwolnienie zadłużonej osoby, to musi o tym napisać w świadectwie pracy. Takie świadectwo wraz z informacjami o wysokości spłaconego zadłużenia oraz numerem sprawy przesyła się także do komornika. Co więcej, wszystkie te dokumenty musimy także przekazać kolejnemu pracodawcy danej osoby.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku kiedy pracownik ma kilka różnych zadłużeń to jako pierwsze spłacane są zaległości komornicze związane z alimentami. Mają one bowiem pierwszeństwo wobec wszystkich innych zaległości, niezależnie od tego kiedy do pracodawcy wpłynęła informacja o zaległościach pracownika w tej kwestii.

Jakie są obowiązki pracodawcy? / mojarradi.com
Jakie są obowiązki pracodawcy? / mojarradi.com

Jak informował portal "Życie": BENEFICJENCI PROGRAMU 500 PLUS POWINNI PAMIĘTAĆ O BARDZO WAŻNYCH TERMINACH! TO OD NICH ZALEŻY CZY I KIEDY ŚWIADCZENIE ZOSTANIE PONOWNIE PRZYZNANE

Przypomnij sobie: WIELKA TAJEMNICA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO WYSZŁA NA JAW! WPROST NIE SPOSÓB UWIERZYĆ. JASNOWIDZ ZDRADZIŁ RZECZ, O KTÓREJ WIĘKSZOŚĆ NIE MIAŁA POJĘCIA

Portal "Życie" pisał również: SMUTNĄ WIADOMOŚĆ PRZEKAZAŁ JEDEN Z WOKALISTÓW DISCO POLO! POST O CHOROBIE MUZYKA POJAWIŁ SIĘ W SIECI. FANI SĄ ZANIEPOKOJENI