Pranie firan wydaje się czynnością prostą – wszak wystarczy włożyć je do pralki, ustawić odpowiedni program i wszystko stanie się samo. Owszem, jeśli nie zależy nam na tym, by były odpowiednio wyczyszczone, sztywne i proste.

W innym wypadku jednak musimy przestrzegać kilku podstawowych zasad. By móc cieszyć się czystymi, prostymi i sztywnymi firanami, nie można o nich zapomnieć. Listę porad przedstawiono na łamach portalu Polki.

Pralka. Źródło: Youtube KacperK91
Pralka. Źródło: Youtube KacperK91

Jak uzyskać efekt sztywnych, prostych firan? Najlepsze porady

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na temperaturę prania. W przypadku firan powinna wynosić ona 30 stopni Celsjusza, maksymalnie może dojść do 40 stopni. To kluczowa kwestia i nie można jej pominąć, jeśli chcemy zadbać o piękny wygląd naszych firanek.

To jeszcze nie wszystko. Firany mogą szarzeć, gdy mieszkamy blisko ulicy lub w domu są palacze. Warto skorzystać ze specjalnego programu do prania firan, oczywiście o ile takowy jest dostępny w naszej pralce.

Warto poskładać firany w kostkę i schować do poszewki na poduszkę lub woreczka do prania firan, wtedy po cyklu będą mniej pogniecione. Poza proszkiem do prania używajmy wybielaczy, lub, jeśli nie chcemy – sody oczyszczonej czy proszku do pieczenia.

Pralka. Źródło: Youtube sad asdsad
Pralka. Źródło: Youtube sad asdsad

W przypadku szczególnie szarych firan warto wymieszać 250 g soli z 10 litrami wody i w tak przygotowanym roztworze moczyć je przez kilka godzin, a dopiero później wyprać.

Firany ze sztucznych, sztywnych włókien powinny być prane z solą lub octem dodanymi do ostatniego płukania. Można skorzystać także z krochmalu – jednak mąka ziemniaczana może zaszkodzić pralce. Jednak jeśli firany usztywnimy ręcznie, jest to warte uwagi – wówczas należy zagotować 3 szklanki wody w garnku, rozmieszać 1 łyżeczkę mąki ziemniaczanej ze szklanką zimnej wody i wlać je do garnka, wciąż mieszając. Poczekać do zgęstnienia – i gotowe!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WIELKA TAJEMNICA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO WYSZŁA NA JAW! WPROST NIE SPOSÓB UWIERZYĆ. JASNOWIDZ ZDRADZIŁ RZECZ, O KTÓREJ WIĘKSZOŚĆ NIE MIAŁA POJĘCIA

O tym się mówi w Polsce: BENEFICJENCI PROGRAMU 500 PLUS POWINNI PAMIĘTAĆ O BARDZO WAŻNYCH TERMINACH! TO OD NICH ZALEŻY CZY I KIEDY ŚWIADCZENIE ZOSTANIE PONOWNIE PRZYZNANE

O tym się mówi na świecie: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA DOTYCZĄCE SZCZEPIONKI. JEDEN Z KRAJÓW MIAŁ WSTRZYMAĆ PRACE NAD PREPARATEM. DOSZŁO DO DZIWNEGO ODKRYCIA

Z życia gwiazd: ŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWO TRWA W NAJLEPSZE. GWIAZDY PUBLIKUJĄ FOTOGRAFIE PRZEDSTAWIAJĄCE ICH PRZYGOTOWANIA. JEDNĄ Z NICH JEST KATARZYNA ZIELIŃSKA