Jak przypomina portal Onet, aloes jest rośliną, która ma niesamowicie szerokie spektrum działania. Dzięki swoim właściwością aloes świetnie radzi sobie z grzybami i bakteriami, a także ma właściwości przeciwzapalne. Stosowanie aloesu pomaga przyśpieszyć proces gojenia ran, oparzeń, a także owrzodzeń.

Niesamowite właściwości aloesu!

Dodatkowo kobiety cenią aloes za jego drogocenne właściwości w kosmetyce. Roślina ta świetnie nawilża skórę oraz pomaga w walce z łupieżem. Okazuje się jednak, że to nie koniec korzyści jakie daje nam aloes.

Ta roślina pochodzącą z Afryki świetnie sprawdzi się w sypialni. Typ fotosyntezy jaką przeprowadza pozwala na bardzo wydajne pochłanianie dwutlenku węgla i uwalnianie tlenu. Dzięki temu nasza sypialnia będzie bardzo dobrze dotleniona.

Co więcej, aloes jest także świetnym pochłaniaczem zanieczyszczeń oraz toksyn, które znajdują się w powietrzu. Podczas badań stwierdzono, że aloes świetnie oczyszcza powietrze z benzenu oraz formaldehydu.

Łatwy w utrzymaniu!

Zaletą tej rośliny, przemawiającą za jej zakupem jest przede wszystkim łatwość jej hodowania. Ważne jest jednak, aby pamiętać o kilku zasadach.

Aloes potrzebuje dość dużego nasłonecznienia, dlatego najlepiej jeśli będzie stał w pobliżu okna. W okresie letnim z powodzeniem poradzi sobie na balkonie albo na tarasie. Warto także zapewnić mu odpowiednie podłoże przeznaczone dla sukulentów.

Dodatkowo roślinę należy podlewać tylko wtedy, kiedy zaobserwujemy, że ziemia jest już zupełnie sucha. Warto także pamiętać o tym, że aloes nie lubi przesadzania, dlatego najlepiej będzie jeśli już od samego początku zapewnimy mu dużą donicę.