Nie da się ukryć, że niedawno do naszych domów wróciła moda na kwiaty. Wiele osób ozdabia swoje mieszkania i domy pięknymi roślinami. Jedną z nich, którą z powodzeniem możemy wykorzystać jest Stefanotis.

Niesamowita roślina

Jak informuje portal Deccoria, roślina ta pochodzi z górskich rejonów Madagaskaru i kwitnie latem. Podczas kwitnięcia roślina ta lubi wysokie temperatury, jednak na okres zimy lepiej przenieść ją do pomieszczenia, gdzie temperatura nie przekracza 15 stopni Celsjusza.

Stefanotis swoją popularność zawdzięcza księżnej Dianie, która zapoczątkowała modę na tę roślinę w dniu swojego ślubu. Księżna miała bowiem te kwiaty w ślubnym bukiecie.

Ważne jest, aby roślina ta miała dostęp do odpowiedniego nasłonecznienia i najlepiej będzie, jeśli po znalezieniu w naszym domu takiego miejsca, nie będziemy jej już więcej przestawiać, bowiem Stefanotis może wtedy gubić liście.

Nie wolno także zapominać o regularnym podlewaniu, jednak musi być ono na tyle umiarkowane, aby kwiat nie stał w wodzie. Warto także co jakiś czas zraszać liście.

Jak dobrze zadbać o ten kwiat?

Co więcej, warto zaznaczyć, że zimą kwiat ten może stać w pełnym nasłonecznieniu. Natomiast latem lepiej będzie, jeśli docierające do niego światło będzie rozproszone.

Jeśli chcemy rozmnażać Stefanotisa to najlepszy czas na to przepada na sezon od kwietnia do czerwca. Warto także przesadzać młode osobniki co roku na wiosnę, natomiast starsze raz na trzy lata.

Jeśli odpowiednio zadbamy o ten kwiat, to odpłaci on się nam niesamowicie pięknym wyglądem, a także zapachem podobnym do tego, jaki roztaczają konwalie.

Jak informował portal "Życie ": ZASTOSOWANIE SIĘ DO SŁÓW TEGO DUCHOWNEGO MOŻE MIEĆ OPŁAKANE SKUTKI. DLACZEGO KSIĄDZ POSTANOWIŁ SZERZYĆ DEZINFORMACJĘ

Przypomnij sobie: POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Portal "Życie " pisał również: MAGDA GESSLER NIE MOŻE WYJŚĆ Z PODZIWU. ZNANA RESTAURATORKA POGRATULOWAŁA NASZEJ WIELKIEJ TENISISTCE - IDZE ŚWIĄTEK. FANI SĄ POD WRAŻENIEM