Jak podaje portal "Poradnik Zdrowie", kwiaty choć piękne mogą okazać się niebezpieczne. Nie będą stanowiły problemu jeśli mieszkamy sami, gorzej jeśli mieszkają z nami małe dzieci lub zwierzęta lepiej unikać pewnych gatunków roślin.

Monstera

Niewątpliwie jest to piękny i przyciągający uwagę kwiat. Jej największą zaletą są liście, a także rozmiary jakie może osiągnąć. Musimy jej zapewnić stanowisko oświetlone i odpowiednią przestrzeń. Nie można jej jednak wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie powinna się jednak znaleźć w domu ze zwierzętami - jest dla nich trująca.

Pixabay

Difenbachia

Występuje aż 57 gatunków tej rośliny i każdy z nich jest trujący. To właśnie soków tej rośliny używali Indianie, którzy zatruwali nimi swoje strzały. W składzie znajduje się strychnina. Kontakt z rośliną może wywołać stan zapalny skóry, nudności, wymioty, biegunkę, a także zaburzenia w pracy serca. Należy jej unikać szczególnie w domah z małymi dziećmi.

Pixabay

Oleander

Oleandry wielu z nas uprawia na balkonach, tarasach i werandach. Choć urzeka urodą, jest niestety trująca. Zjedzenie kwiatów, liści oraz pędów oleandra może wywołać silne zatrucie. Sok z rośliny wywołuje podrażnienia skóry.

Pixabay

Dracena

To wyjątkowo piękne i odporne rośliny. Niestety podobnie jak poprzednie kwiaty jest toksyczna. Zatrucie wywołują zawarte w jej liściach saponiny. Jest ona niebezpieczna zarówno dla zwierząt, jak i ludzi - należy jej unikać w domu z małymi dziećmi.

Pixabay

Kroton

Jest rośliną, która przyciąga uwagę kolorowymi liścmi o pięknych kształtach. Jest to jednak roślina z rodziny wilczomleczy, która są trujące. Wytwarza on toksyczny biały sok, którego największą ilość można znaleźć w jego liściach i łodygach.

Pixabay

Fikus

Fikus jest rośliną trującą, która dodatkowo może wywoływać alergię. Roślina wytwarza gęsty biały sok, w którym znajdują się alergeny. Nie należy ich trzymać w domu, w którym są zwierzęta i małe dzieci.

poradnikzdrowie.pl

Macie którąś z tych roślin w domu?

To też może cię zainteresować: Praktycznie nikt o tym nie wie, ale tłuczek do mięsa ma dwustronne zastosowanie. Do czego można użyć płaskiej strony? Wiele osób popełnia błąd

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Spacerowały po plaży, nic sobie nie robiąc z tłumów. Turyści byli przerażeni. Takie spotkanie zdarza się bardzo rzadko

O tym się mówi: Daniel Martyniuk tuż przed rozprawą rozwodową opowiedział, co myśli o matce swojego dziecka. W sądzie pojawił się w obstawie mamusi i jej koleżanki