Wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania w domowej kuchni bez tłuczka do mięsa, który jest najbardziej podstawowym narzędziem kuchennym. Tłuczek do mięsa służy w pierwszej kolejności do ubijania kawałków mięsa na steki, kotlety bądź zrazy i właśnie dzięki niemu takie potrawy upowszechniły się w polskiej kuchni.

Jednak dla większości z nas istnieje tylko jedna, kratkowana strona tłuczka, a o tej płaskiej całkowicie zapominamy. Jednak i ona ma swoje specjalne zastosowanie. Jak można jej używać i spożytkować?

Choć w Polsce, jak i na całym świecie od dłuższego czasu jest coraz więcej wegetarian i wegan, którzy decydują się na odstawienie mięsa z różnych przyczyn, to zdecydowana większość polskich obywateli nie potrafi wyobrazić sobie dnia bez smaku mięsa.

Właśnie do takich celów służy tłuczek, którego bardzo często używamy źle, gdyż narzędzie to posiada dwie strony, jednak cały czas zapominamy o istnieniu tej płaskiej.

Płaska strona tłuczka do mięsa również ma swoje zastosowanie. Jak jej używać?

Okazuje się, że płaska strona tłuczka jest również ważna i można z niej skorzystać również w trakcie ubijania mięsa. Jak przekonuje serwis Lelum, wiele osób, choć posiada tłuczek do mięsa w domu to nie wie do końca, jak prawidłowo się nim posługiwać, mimo tego, że jest to dość proste w użyciu narzędzie.

Kratkowana strona tłuczka używana jest częściej, gdyż uważa się, że znacznie skuteczniej radzi sobie z rozbijaniem mięso na kotlety schabowe, drobiowe czy mięsa na steki. Jednak druga strona tłuczka również ma swoje konkretne zastosowanie. Jakie?

Bardzo proste – rozbija włókna, które zdecydowanie bardziej twarde i lubią twardnieć w trakcie obróbki termicznej. Płaska strona idealnie sprawdza się do przygotowania karkówki i wołowiny, a także do delikatnego rozbijania drobiu.

Jak informował portal „Życie”: KRYSTYNA PAWŁOWICZ WŁAŚNIE UJAWNIŁA SKRYWANY PRZEZ LATA TALENT. NIKT PRĘDZEJ O TYM NIE WIEDZIAŁ, INTERNAUCI SĄ POD DUŻYM WRAŻENIEM

Przypomnij sobie: PEWIEN OPUSZCZONY DOM NA WSI SKRYWAŁ W SOBIE TAJEMNICĘ, O KTÓREJ NIKT NIE WIEDZIAŁ. PODCZAS REMONTU ZALEZIONO TAM PRZEDMIOTY WARTE KROCIE

Portal „Życie” pisał również: ZADZIWIAJĄCE WYDARZENIE W LESIE. PEWIEN MĘŻCZYZNA WYBRAŁ SIĘ NA GRZYBY, LECZ NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE JEGO WYJAZD SKOŃCZY SIĘ TAK ŹLE