Ten opuszczony dom na wsi skrywał w sobie pewną ogromną tajemnicę, o której przez wiele lat nikt nie miał pojęcia… Podczas wykonywania remontu znaleziono coś, co zaskoczyło niemal wszystkich! Znalezisko było warte miliony!

Sytuacja miała miejsce na północy Rumunii. W pewnym starym, opuszczonym domku na wsi podczas wykonania remontu znaleziono coś, co było poszukiwane przez trzy lata! O co chodzi?

Odnaleziono zaginione dzieła sztuki!

W roku 2017 w Anglii było bardzo głośno o rabunku, jaki dokonano na magazyn dzieł sztuki w Feltham. Sprawców, a także zaginione przedmioty do niedawna próbowano odszukać, lecz ciągle bezskutecznie.

Skradzione obrazy i inne dzieła sztuki zostały odkryte całkiem przypadkowo! Kiedy budowlańcy zerwali podłogę, ich oczom ukazało się mnóstwo owiniętych w folie starych książek. Okazało się, że to właśnie te poszukiwane dzieła sztuki!

- Te książki są niezwykle cenne, ale co ważniejsze, są niezastąpione i mają ogromne znaczenie dla międzynarodowego dziedzictwa kulturowego - mówił Andy Durham z dowództwa policji Metropolitan.

Jak się potem okazało, sprawcami całej akcji był rumuński gang rodzinny, który już niejednokrotnie napadał na podobne miejsca, kradnąc drogocenne przedmioty.

Z relacji specjalistów wynika, że dzieła sztuki były warte około 12 milionów złotych! To ogromna suma!

Pośród dwustu znalezionych „łupów” były między innymi pierwsze wydania Galileusza i Izaaka Newtona pochodzące z XVI i XVII wieku, szkice hiszpańskiego malarza Francisco Goi, a także oryginalne dzieła Dantego.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: KATARZYNA CICHOPEK Z MĘŻEM WŁAŚNIE PODZIELILI SIĘ ZE ŚWIATEM RADOSNĄ NOWINĄ. W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH MAŁŻEŃSTWA POSYPAŁY SIĘ SZCZERE GRATULACJE

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: POPULARNY GWIAZDOR DISCO POLO POWIEDZIAŁ, JAKĄ EMERYTURĘ DOSTANIE. NIE POTRAFI TEGO SKOMENTOWAĆ. INTERNAUCI TAKŻE SĄ MOCNO ZASKOCZENI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: ZASKAKUJĄCO DOBRE WIEŚCI DLA WIELU EMERYTÓW. DLA NAJBARDZIEJ UBOGICH WARTOŚĆ EMERYTURY WZROŚNIE. ILE BĘDZIE WYNOSIĆ ŚWIADCZENIE W NASTĘPNYM ROKU