Najnowsze informacje dla wszystkich emerytów – to bardzo ważne! Już niebawem wzrośnie wartość świadczenia emerytalnego. Kto zatem otrzyma więcej pieniędzy i o ile? Koniecznie sprawdź!

Jak powszechnie wiadomo, kwestia świadczeń emerytalnych w Polsce jest jednym z najgłośniejszych tematów od kilku lat. Na temat emerytur rozmawiają dosłownie wszyscy – począwszy od samych zainteresowanych (seniorów), po młodych ludzi.

Dlaczego zatem ten temat wzbudza tak duże kontrowersje i zainteresowanie? Przyczyna jest prosta – emerytury są po prostu zbyt niskie jak na XXI wiek. Wielu emerytów otrzymujących owe świadczenia dostaje je w tak niskiej wartości, że ledwo starcza im na zakup podstawowych produktów spożywczych.

Bardzo duże zainteresowanie i szum medialny spowodowało wprowadzenie tak zwanych trzynastek i czternastek, czyli jak same nazwy wskazują – trzynastych i czternastych emerytur.

Okazuje się, że emeryci należący do grupy otrzymujących najniższe świadczenia wkrótce będą otrzymywać więcej pieniędzy.

Wzrost wartości świadczeń emerytalnych – dla kogo?

Jak wynika z wypowiedzi wiceministra rodziny i pracy, wyższą emeryturę otrzymają osoby, które aktualnie dostają najniższe stawki, a także te, które otrzymują emeryturę poniżej owej stawki.

- (…) Warto się nad tym zastanowić, żeby jednak wprowadzić kwotową waloryzację dla tych emerytów, którzy mają dziś emerytury poniżej minimalnej, czyli poniżej 1025 zł. Byłoby to 40 zł netto - zdradził wiceminister Stanisław Szwed.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: WIELKI JUBILEUSZ UWIELBIANEJ PRZEZ POLAKÓW „FAMILIADY”! POPULARNY TELETURNIEJ KOŃCZY 26 LAT, NA PRZESTRZENI CZASU POJAWIŁO SIĘ WIELE KULTOWYCH DZIŚ WPADEK

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: AFERA W JEDNEJ Z POLSKICH SZKÓŁ, NAUCZYCIELKA WYPIŁA KAWĘ Z TRUCIZNĄ, MAŁO BRAKOWAŁO, A DOSZŁOBY DO NAJGORSZEGO. TŁUMACZENIE UCZNIÓW JEST ZDUMIEWAJĄCE

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: LEKARZE PROPONOWALI, BY RODZICE ZOSTAWILI DZIECKO W SZPITALU. WIDZIELI TAKI PRZYPADEK PO RAZ PIERWSZY W ŻYCIU. JAK ŻYJE CHŁOPIEC-PANDA