„Familiada” do dziś uwielbiana przez pokolenia Polaków, którzy nie wyobrażają sobie sobotniego i niedzielnego popołudnia bez obejrzenia kultowego teleturnieju, prowadzonego niezmiennie przez „króla sucharów”, Karola Strasburgera.

Nie da się ukryć, że show przeszło już do historii polskiej telewizji i to nawet nie ze względu na wygrane, ale emocje, które towarzyszą rozwiązywaniu słównych zagadek. Format programu jest unikalny i być może właśnie to powoduje, że

Telewizja Polska nie ma zamiaru ściągać go z anteny, jak to miało miejsce w przypadku „Wielkiej Gry”, „Va Bank” czy „Miliarda w rozumie”. „Familiada” to – jak sama nazwa wskazuje – show, które trafia w gusta całych rodzin.

Podczas ponad 25-letniej emisji teleturnieju nie brakowało jednak spektakularnych wpadek, ze słynnym pytaniem „Więcej niż jedno zwierzę to?” takich momentów było naprawdę wiele!

Słynne wpadki w „Familiadzie”! Plootek przypomniał te najzabawniejsze!

Serwisowi Plotek udało się stworzyć zestawienie najbardziej kultowych wpadek uczestników „Familiady” na przestrzeni lat. Naprawdę trudno się nie uśmiechnąć na dźwięk niektórych odpowiedzi.

Więcej niż jedno zwierzę? Konstrukcja pytania było podchwytliwa i zamiast odpowiedzieć stado, wataha czy klucz obie uczestniczki pogubiły się i jedna z nich postawiła na owcę, a druga na… lamę!

Jakie mamy męskie imię na literę O? Jest ich sporo, jednak jeden z członków drużyny rzucił hasło: Oliwia! Może chodziło mu o Oliwiera?

Największe kraje świata to niewątpliwie USA, Chiny, Rosja, Brazylia czy Indie. Jednak to pytanie okazało się nie być proste dla uczestnika, który wrzucił do puli… Amerykę Południową!

Ile mamy warzyw z pestkami? Ogrom! Jednak jakoś uczestnikowi przyszło na myśl… jabłko.

Podczas jazdy samochodem można zmieniać wiele rzeczy – stację radiową, biegi, kierunkowskaz. Ale, żeby koło? Chcielibyśmy to zobaczyć!

Jak informował portal "Życie": KUBA WOJEWÓDZKI W NIESAMOWICIE MOCNYCH SŁOWACH O SYNU ZENKA MARTYNIUKA! SHOWMAN NIE MIAŁ SKRUPUŁÓW, POWIEDZIAŁ WPROST, CO O NIM MYŚLI

Przypomnij sobie: JAK CZUJE SIĘ JERZY STUHR PO PRZEBYTYM NIEDAWNO UDARZE? ZNANEGO AKTORA PO TRUDNYM CZASIE POKAZAŁ JEGO SYN, MACIEJ STUHR, ZDJĘCIA TRAFIŁY DO INTERNETU

Portal "Życie" pisał również: TOMASZ STOCKINGER NARESZCIE WYZNAŁ PRAWDĘ, TO ZASKOCZYŁO WSZYSTKICH. JEGO OŚWIADCZENIE JEST ZDUMIEWAJĄCE, NIKOMU NIE PRZYSZŁOBY TO DO GŁOWY