Nie ulega wątpliwości, że obecnie znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej. W naszym kraju nieustannie obserwujemy wzrost liczby nowych przypadków koronawirusa.

Są osoby, które nie zgadzają się z zaleceniami

Sytuacja jest na tyle poważna, że w ubiegłym tygodniu rząd podjął decyzję o objęciu całego kraju żółtą strefą. Oznacza to, że we wszystkich województwach obowiązkowe jest noszenie maseczek, nie tylko w sklepach i innych zamkniętych miejscach, ale także na otwartej przestrzeni.

Jak informuje portal Pikio, Episkopat Polski zaleca, aby wierni stosowali się do obostrzeń jakie rząd wprowadził w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia. Okazuje się jednak, że nie wszystkim duchownym pasują takie zalecenia. Jednym z księży, który otwarcie mówi o tym, że jest przeciwny nowym obostrzeniom jest Daniel Galus z Pustelni Czatachowa znajdującej się nieopodal Częstochowy. Duchowny ten wygłosił ostatnio dość kontrowersyjny apel skierowany do wiernych.

- Są takie przypadki w jednym z kraju, gdzie kilkoro dzieci zmarło, bo nosiło maseczki. Można się tylko zatruć nosząc maseczkę w kościele, czy też na zewnątrz. Dlatego taka moja prośba, by jej nie nosić, dla swojego zdrowia właśnie i bezpieczeństwa (...). Jak można tak wielbić Pana Boga? Nie da się. Wszystko będzie tłumione. Niektórzy chcą, żebyśmy wydawali z siebie jakieś pogrzebowe jęki. Chcą nas zgasić, zniewolić, przeszkadzać nam się modlić. A my będziemy się tutaj modlić tak jak Pan chce. A Pan chce, byśmy się modlili się w wolności, bez masek – powiedział ksiądz do wiernych zgromadzonych na nabożeństwie.

Źródło: bbc.com

Kontrowersyjne słowa duchownego

Co więcej, duchowny twierdzi, że spożycie wody święconej pozwoli ochronić wiernych przed zakażeniem koronawirusem.

- Jeżeli nie chcecie zakazić ani mnie, ani członków wspólnoty to proszę bardzo. Tutaj jest kropielnica. Odkażajcie się, bardzo proszę, ile się da – mówił duchowny.

Słowa księdza mocno oburzyły wiele osób. Co więcej, okazuje się, że duchowny ten już od dawna wzbudza wątpliwości w środowisku katolickim. Arcybiskup Wacław Depo już kilka lat temu wyraził swoją opinię na ten temat i zakazał księżom oraz osobom świeckim uczęszczanie na nabożeństwa, które odbywają się w Czatachowie.

YouTube: Wspólnota MiMJ

Jak informował portal "Życie ": NIETYPOWY APEL PAPIEŻA FRANCISZKA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW. GŁOWA KOŚCIOŁA PORUSZYŁA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE

Przypomnij sobie: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ZAPOWIADA OGROMNE ZMIANY W SYSTEMIE ODPROWADZANIA SKŁADEK. PROJEKT WJEDZIE W ŻYCIE W NAJBLIŻSZYCH TRZECH LATACH

Portal "Życie " pisał również: PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI NIE NAPAWA OPTYMIZMEM. W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH SPADNIE ŚNIEG. POLACY ZACZYNAJĄ OBAWIAĆ SIĘ NADEJŚCIA SROGIEJ ZIMY