Polskie władze zwróciły się do Polaków w bardzo istotnej sprawie, mającej związek z pandemią koronawirusa. Chodzi o telefony komórkowe i o ułatwienie walki z COVID-19.

Polskie władze zaapelowały do wszystkich Polaków, korzystających na co dzień z telefonów komórkowych, aby zastosowały się do prośby, która może mieć kluczowe znaczenie dla zwalczania pandemii koronawirusa.

Informacje te pojawiły się podczas poniedziałkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Ten pomysł ma pomóc w efektywniejszych działań na rzecz ograniczania pandemii koronawirusa.

Apel rządu do Polaków w sprawie telefonów komórkowych. Ma to związek z pandemią koronawirusa!

Premier i minister zdrowia zaapelowali do wszystkich posługujących się na co dzień telefonami komórkowymi, aby zainstalowali aplikację STOP COVID – ProteGo Safe. Jak informuje Pikio, im więcej osób zainstaluje apkę na swoich telefonach, tym łatwiej będzie ograniczyć liczbę nowych zakażeń. Ma to pomóc w osłabieniu pandemii koronawirusa w Polsce.

- Telefon zapamięta kogo spotkaliście i nikogo o tym nie poinformuje. W przypadku kontaktu z osobą zakażoną, od razu nas o tym poinformuje – przekonywali Polaków podczas konferencji premier i szef resortu zdrowia.

Kancelaria Premiera na Twitterze wyjaśnia, że nasze dane, podane w aplikacji są dobrze chronione, a my jesteśmy anonimowi. Jeśli spotkaliśmy się z osobą, która została zdiagnozowana pozytywnie pod kątem koronawirusa, od razu się o tym dowiemy.

Aplikacja ma pomóc szczególnie teraz, gdyż liczba nowych zakażeń codziennie rośnie lawinowo. Od soboty 10 października cały kraj został objęty strefą żółtą, a maseczki ochronne trzeba nosić nawet na wolnej przestrzeni.

Jak informował portal "Życie ": NIETYPOWY APEL PAPIEŻA FRANCISZKA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW. GŁOWA KOŚCIOŁA PORUSZYŁA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE

Przypomnij sobie: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ZAPOWIADA OGROMNE ZMIANY W SYSTEMIE ODPROWADZANIA SKŁADEK. PROJEKT WJEDZIE W ŻYCIE W NAJBLIŻSZYCH TRZECH LATACH

Portal "Życie " pisał również: PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI NIE NAPAWA OPTYMIZMEM. W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH SPADNIE ŚNIEG. POLACY ZACZYNAJĄ OBAWIAĆ SIĘ NADEJŚCIA SROGIEJ ZIMY