Najnowsze informacje wprost z Watykanu. Papież Franciszek wczoraj poruszył niezwykle istotny temat, którego nie wolno bagatelizować. Chodzi o przyszłość wszystkich ludzi na świecie, każdy powinien być tym zainteresowany i wspólnie działać.

Papież Franciszek wczoraj, 10 października 2020 roku podczas globalnej internetowej konferencji poruszył niezwykle ważny temat związany z kryzysem klimatycznym.

Głowa Kościoła katolickiego usilnie apelowała do wszystkich ludzi na świecie, aby podejmowali działania ekologiczne i odchodzili od tych, które zatruwają środowisko. Zdaniem ekspertów w przeciągu maksymalnie 30 lat wszelkie gazy cieplarniane powinny być zredukowane, aby uniknąć katastrofy.

Papież apeluje o rozwagę

Zdaniem papieża Franciszka ludność na świecie powinna całkowicie odejść od pozyskiwania energii z paliw kopalnych na rzecz ekologicznych, czystych i odnawialnych źródeł energii. Zachęcał do jak najszybszego wprowadzenia w swoim życiu zmian gwarantujących lepszy byt.

- Sposobem działania na rzecz takiej zmiany jest przekonywanie przedsiębiorstw o naglącej potrzebie zaangażowania się w całościową troskę o wspólny dom poprzez odmowę inwestowania w firmy, które nie spełniają wymogów kompleksowej ekologii i nagradzanie tych podejmujących konkretne kroki, by w centrum umieścić zrównoważony rozwój, sprawiedliwość społeczną i dobro wspólne – apelował wczoraj papież Franciszek.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: LIDL PO RAZ KOLEJNY ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW MODY. CZĘŚĆ GARDEROBY, KTÓRĄ MOŻNA TAM KUPIĆ DO TEJ PORY BYŁA DOSTĘPNA JEDYNIE W EKSKLUZYWNYCH SKLEPACH

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: ANNA MUCHA ROZPOCZĘŁA WŁAŚNIE PRACE NAD NOWYM PROJEKTEM WRAZ ZE SWOIM BYŁYM I OBECNYM PARTNEREM. INTERNAUCI SĄ BARDZO MOCNO ROZBAWIENI CAŁĄ TĄ SYTUACJĄ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: NIEZNANE DOTYCHCZAS INFORMACJE O URSZULI DUDZIAK WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. CHODZI O JEJ CÓRKĘ, KTÓRA DO NIEDAWNA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM