Storczyki to kwiaty, które obecne są w wielu domach. Niestety, wiele osób przyznaje, że ma dość poważne problemy z ich hodowaniem. W wielu przypadkach brak oczekiwanego efektu w kwitnięciu storczyków jest spowodowany złą pielęgnacją.

Jak zadbać o storczyki?

Jak informuje portal Polki, wiele osób uważa, że pęd kwiatowy należy przycinać nad trzecim oczkiem, zaraz po tym, jak opadną wszystkie kwiaty. Takie przycinanie ma zapewnić szybkie rozgałęzienie się pędu i utworzenie nowych pąków.

Niektórzy jednak uważają, że przycinanie pędów nie jest niezbędne i ich zdaniem lepiej jest podlewać roślinę wywarem z czosnku, który zapewni im długie kwitnienie i niezwykle piękny wygląd.

Jeśli natomiast nasz storczyk nie chce ponownie zakwitnąć, mimo że od ostatniego kwitnienia minęło już sporo czasu to należy stanowczo zwiększyć różnicę temperatur między dniem, a nocą. Jak zrobić to w najprostszy sposób?

W dzień storczyk powinien stać w normalnej temperaturze, jaka panuje w pokoju. W nocy natomiast warto jest ustawić go blisko rozszczelnionego okna i dodatkowo zakręcić grzejnik. Nie wolno jednak stosować tej zasady, kiedy na zewnątrz panuje mróz!

Ważne jest miejsce, w którym stoi kwiat!

Należy także pamiętać, że najlepszym miejscem dla storczyka będzie północny lub wschodni parapet. Kwiaty te nie przepadają bowiem za zbyt dużym nasłonecznieniem. Może bowiem spowodować ono brak kwitnienia.

Ważna jest także wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywa storczyk. Należy bowiem pamiętać, że zbyt suche powietrze wstrzyma jego kwitnienie, a nawet jeśli pojawia się pąki to szybko uschną. Ważne jest odpowiednie nawilżanie powietrza, nawet poprzez wieszanie mokrych ręczników na kaloryferze.

Storczyki powinny być także odpowiednio nawożone, specjalnymi nawozami przeznaczonymi dla tych roślin. Nawożenie powinno być przeprowadzane co 2 – 3 tygodnie, zgodnie z zaleceniami przedstawionymi przez producenta nawozu.

Jak informował portal "Życie ": ZASTOSOWANIE SIĘ DO SŁÓW TEGO DUCHOWNEGO MOŻE MIEĆ OPŁAKANE SKUTKI. DLACZEGO KSIĄDZ POSTANOWIŁ SZERZYĆ DEZINFORMACJĘ

Przypomnij sobie: POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Portal "Życie " pisał również: MAGDA GESSLER NIE MOŻE WYJŚĆ Z PODZIWU. ZNANA RESTAURATORKA POGRATULOWAŁA NASZEJ WIELKIEJ TENISISTCE - IDZE ŚWIĄTEK. FANI SĄ POD WRAŻENIEM