Wybierając się na wyjazd urlopowy pamiętamy o wielu czynnościach, których należy dopilnować zanim zamknie się za sobą drzwi. Mało kto myśli o tym, co należy zrobić zaraz po powrocie do domu.

Portal "parenting.pl" podaje, czym może grozić zaniedbanie pewnego bardzo ważnego szczegółu.

Zalegająca w rurach woda

Może ona być źródłem groźnych bakterii i grzybów, które mogą poważnie zagrozić naszemu zdrowiu. Z tego powodu, zanim użyjemy do czegokolwiek wody, najpierw musimy spuścić tę, która pod naszą nieobecność zalegała w rurach.

Spuszczając wodę w toalecie musimy pamiętać o tym, aby klapa była opuszczona, gdyż mało kto wie, że znajdujące się w środku bakterie i grzyby rozpylane są po całym pomieszczeniu, gdy klapa jest uniesiona.

YT

Chorobotwórcze drobnoustroje, których nie widzimy gołym okiem osiadają na ręcznikach, sanitariatach, szczoteczkach do zębów, grzebieniach i innych przedmiotach znajdujących się w łazience.

Spuścić wodę należy także odkręcając krany i prysznic. Powinno to trwać kilkanaście sekund. Musimy pamiętać, aby w sposób odruchowy nie umyć rąk w tej wodzie. Nieostrożność w tym zakresie skutkować może zakażeniem organizmu groźną bakterią Legionella pneumophila, która wywołuje tak zwaną chorobę legionistów.

YT

Objawami tej choroby są: ogólne pogorszenie samopoczucia, wysoka gorączka, ból mięśni, oraz głowy. Ponadto często występuje także problem z oddychaniem, kaszel, uporczywy ból w klatce piersiowej, uciążliwe dolegliwości ze strony układu pokarmowego, na przykład nudności oraz wymioty. Poza tymi oczywistymi objawami, chory może czuć się zdezorientowany i wykazywać zaburzenia świadomości.

Czy pamiętacie o spuszczeniu wody z rur i w toalecie po dłuższej nieobecności w domu?

O tym pisaliśmy: Łukasz Nowicki przeprosił za niesmaczny żart. Telewidzowie zalali go falą wzburzonych komentarzy

Zerknij też tutaj: Rząd wprowadził ważne zmiany, które obowiązywać będą w okresie letnim. Jedna z grup zawodowych nie będzie zadowolona

Przypominamy: Wikariusz odważył się odpowiedzieć na niewygodne pytania. Szczerze opowiedział, na co przeznaczane są datki z "tacy"