W tegoroczne wakacje nie każdy będzie miał możliwość wypoczynku. Szczególnie poszkodowana jest jedna z grup zawodowych, która najbardziej odczuje nowe rozporządzenia rządu. Niektórzy nauczyciele przedszkolni nie będą mogli wziąć urlopu.

Wiele pracowników jest oburzonych z tego powodu. Jedynie rodzice cieszą się z wprowadzonych zmian, ponieważ będą mogli posłać swoje pociechy do przedszkola w okresie letnim.

Pracownicy przedszkoli nie będą mieli wakacji? Rząd wprowadził nowe rozporządzenie

Z powodu pandemii koronawirusa na całym świecie nastąpiło wiele zmian. W Polsce jedno z najnowszych rozporządzeń wywołała spore oburzenie wśród niektórych pracowników.

Władze miast podjęły decyzję, że w przedszkolach nie będzie już trybu dyżurowego, które obowiązywało wcześniej. Taka organizacja pracy pozwalała pracownikom wykorzystać urlop w ramach swojej przerwy. Niestety po wprowadzonych zmianach nie będzie to możliwe.

Ważne zmiany rządu dotkną nauczycieli przedszkolnych, źródło: Wyborcza
Ważne zmiany rządu dotkną nauczycieli przedszkolnych, źródło: Wyborcza
Ważne zmiany rządu dotkną nauczycieli przedszkolnych, źródło: Wyborcza

Do tej pory decyzję o normalnym funkcjonowaniu przedszkoli w okresie wakacyjnym podjęto już w kilku miastach - w Warszawie, Kielcach, Radomiu, Bydgoszczy i Opolu. Rodzice bardzo chwalą sobie to rozporzędzenie, ponieważ będą mogli w czasie lata wysłać swoje dzieci do placówek.

Przedstawiciele władz twierdzą, że takie zmiany mają na calu zapewnić dzieciom maksymalne bezpieczeństwo. Trudno byłoby je zachować przenosząc je od jednego do drugiego przedszkola.

Nauczyciele wychowania przedszkolnego są oburzeni

Pracownicy przedszkoli są oburzeni zainstniałą sytuacją.

Z dnia na dzień pozbawiono nas możliwości skorzystania z urlopu. Ja już kilka miesięcy temu wykupiłam wyjazd wakacyjny. Teraz musiałam powiedzieć córce, że niestety nigdzie nie pojedziemy, bo muszę pracować, chociaż na obecną chwilę mam do odebrania 32 dni wolnego
- skarżyła się jedna z nauczycielek wychowania przedszkolnego.

Mimo, że teoretycznie nie odebrano im całkowicie możliwości wykorzystaniu urlopu po 14 sierpnia, to logistycznie będzie to praktycznie nie możliwe.

Ważne zmiany rządu dotkną nauczycieli przedszkolnych, źródło: Radio ZET
Ważne zmiany rządu dotkną nauczycieli przedszkolnych, źródło: Radio ZET
Ważne zmiany rządu dotkną nauczycieli przedszkolnych, źródło: Radio ZET

Wszystko dlatego, że właśnie w tym okresie przedszkolanki zwykle rozpoczynają swoją pracę. Placówki trzeba odpowiednio przygotować do przyjęcia dzieci. Odbywają się wtedy liczne narady i spotkania z wydawnictwami, a także dekorowane są wnętrza

Wszystkie te czynności spoczywają na nauczycielach przedszkolnych, którzy często są zmęczeni natłokiem obowiązków. Z tego względu odebranie im możliwość wakacyjnego wypoczynku będzie dla nich dużym ciosem.

Może zainteresuje Cię to: NAUCZYCIELE NIE BĘDĄ ZADOWOLENI. MINISTERSTWO EDUKACJI POSTANOWIŁO ZMIENIĆ PRZEPISY. CHODZI O ZAGROŻENIA

Polecamy także: CZY W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM UCZNIÓW CZEKA KONTYNUACJA NAUKI ONLINE? MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI PRZEKAZAŁ NIEPOKOJĄCE WIEŚCI

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: DECYZJA JUŻ ZAPADŁA. RZĄD WPROWADZIŁ WAŻNĄ ZMIANĘ ZASAD. DOTKNIE NIEMAL WSZYSTKICH POLAKÓW