Polacy z niecierpliwością wyczekują raportów na temat sytuacji w kraju, a także wszelkich informacji na temat zmian obowiązujących zasad, które zazwyczaj podawane są podczas konferencji prasowych.

Wielu z nas uważnie śledzi wszelkie informacje dotyczące obowiązujących wytycznych oraz ich zmian. Jakiś czas temu, gdy ogłoszono otwarcie lokali gastronomicznych, Polacy nie posiadali się z radości.

Jak przypomina Pikio.pl, restauracje, bary oraz pozostałe lokale z branży gastronomicznej przyjmują klientów od 18 maja. Właśnie wtedy wprowadzono nowe zasady, które miały zapewnić bezpieczeństwo nie tylko klientom, ale i pracownikom.

Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl

Ważna zmiana obowiązujących zasad

Lokale otrzymały wtedy rekomendacje Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Przyjmowanie gości mogło odbywać się tylko na wymienionych zasadach.

Po obserwacji sytuacji związanej z otwarciem lokali dla klientów rząd postanowił nieco złagodzić zasady. Już od 30 maja weszły w życie nowe wytyczne, które bardziej podobały się klientom.

Według najnowszych wytycznych w lokalach między stolikami muszą zostać zachowane bezpieczne odległości, ponadto restauracje muszą być zaopatrzone w środki dezynfekujące, dezynfekować stoliki po każdym kliencie. Goście powinni zasłaniać usta oraz nos przy składaniu zamówienia.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Od 3 czerwca wprowadzono kolejne zmiany, co spodobało się klientom. Okazuje się, że nowe zasady pozwalają siedzieć przy jednym stoliku osobom, które nie mieszkają razem. Co więcej, tacy goście nie muszą mieć między sobą przegrody z plexi. Przy stolikach może teraz siedzieć o 20% mniej osób niż miejsc, które są dostępne.

- W innym przypadku, w celu zwiększenia bezpieczeństwa i dystansu między gośćmi proponowana jest redukcja osób przy stole o 20 proc. względem standardowego usadzenia; zalecane jest usadzanie gości po obu stronach stołu tak, aby goście nie siedzieli vis a vis siebie – instruuje rząd.

Co więcej, zdjęto już limit osób, które mogą jednocześnie przebywać w restauracji. Uruchomiono również m.in. bufety czy bary sałatkowe, w których jeden pracownik zostanie oddelegowany do obsługi punktu.

Przypomnij sobie o… CO STANIE SIĘ Z ŁUKASZEM SZUMOWSKIM PO ZAWIROWANIACH WOKÓŁ JEGO OSOBY? JEST OFICJALNA DECYZJA, WIELU POLAKÓW NIE BĘDZIE ZADOWOLONYCH

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: NASTOLATEK WYPRÓBOWAŁ METODĘ „NA POLICJANTA”. TAKIEGO FINAŁU SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Portal Życie pisał również o… WIELU POLAKÓW CHCE POWROTU NIEDZIELE HANDLOWYCH. STANOWISKO POLSKICH WŁADZ OSTATECZNIE ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI