Drastycznie spada zaufanie do ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego po ujawnionych przez media na czele z Gazetą Wyborczą aferach związanych z zakupem środków ochrony osobistej, w tym maseczek, a także respiratorów od podejrzanych podmiotów gospodarczych po zawyżonych cenach.

W ostatnich dniach opozycja w Sejmie wniosła o wotum nieufności dla ministra Łukasza Szumowskiego. Jak się okazuje, został odrzucony i co ciekawe – tak samo jak Prawo i Sprawiedliwość głosowało dwóch posłów Koalicji Obywatelskiej.

Wniosek o wotum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego przepadł. Wyłamało się dwóch posłów Koalicji Obywatelskiej

W głosowaniu wzięło udział 450 parlamentarzystów – za było 213 posłów, przeciw 237, z czego dwóch to członkowie Koalicji Obywatelskiej: Magdalena Filiks i Tomasz Lenz. W klubie PiS od głosu wstrzymał się dawny minister zdrowia Andrzej Sośnierz.

- Żeby ocenić wasz wniosek wystarczy spojrzeć na przepisy. Jakość tego wniosku jest chyba wątpliwa, bo wasz ulubiony pan adwokat nie rzucił na niego okiem – powiedział w trakcie posiedzenia sejmowej komisji zdrowia Łukasz Szumowski, cytowany przez serwis Wirtualna Polska.

We wtorek komisja wydała negatywną opinię w sprawie poselskiego wniosku KO o wotum nieufności wobec szefa resortu zdrowia.

Minister Zdrowia dodał, że polskie władze nie oszczędzały w trudnym momencie pandemii na zdrowiu Polaków, choć opozycja przekonywała, że rząd nie radzi sobie z epidemią, a w szpitalach panuje chaos.

Głos na obronę ministra Szumowskiego zabrał również premier Mateusz Morawiecki.

- Przeczytałem wniosek, który jest pełen przeinaczeń i pełen kłamstw. Nigdy nie pracowaliście w trybie wojennym. W trybie, gdy każda decyzja może zaważyć o błędzie, który będzie kosztował życie setek tysięcy Polaków – ocenił Mateusz Morawiecki, dodając, że w przyszłości minister zdrowia z pewnością będzie oceniany jako jeden z najlepszych szefów tego resortu w historii Polski.

Przypomnij sobie o… MAŁOPOLSKA: KORONAWIRUS JEDNAK NIE ODPUSZCZA. MINISTERSTWO PODAJE NOWE DANE

Jak informował portal Życie: SMUTNY WIDOK MIEJSCA SPOCZYNKU AFRODYTY TZOKI. CÓRKA ELENI ŻYŁA ZALEDWIE 17 LAT

Portal Życie pisał również o… ŁUKASZ NOWICKI PRZEPROSIŁ ZA NIESMACZNY ŻART. TELEWIDZOWIE ZALALI GO FALĄ WZBURZONYCH KOMENTARZY