Jak podaje "se.pl", ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu grożono śmiercią. W związku z tym, od paru dni funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa nie odstępują ministra zdrowia na krok.

Szybka decyzja szefa MSWiA

Mariusz Kamiński postanowił przyznać specjalną ochronę ministrowi zdrowia, gdyż otrzymuje on pogróżki na służbową skrzynkę mailową, oraz na prywatny telefon. Tego typu ochronę, według ustawy o SOP, przysługuje prezydentowi Polski, byłym prezydentom, marszałkom Sejmu i Senatu, premierowi i wicepremierom. W wyjątkowych sytuacjach, która właśnie zaistniała, minister spraw wewnętrznych ma obowiązek dla dobra państwa objąć ochroną także ministrów.

Super Express ujawnił treść jednej z pogróżek

YT

Od pewnego czasu tematy związane z epidemią koronawirusa w Polsce i z tym, co związane jest z działaniem Ministerstwa Zdrowia, są maglowane na wszelkie sposoby. Wielu Polakom nie podobają się decyzje resortu zdrowia i ich tragiczne dla gospodarki skutki.

Wielu doświadczyło także tragedii spowodowanej opieszałością służby zdrowia, która skupiła się wyłącznie na wytycznych dotyczących SARS COV-2 i COVID-19. Coraz więcej ludzi umiera, gdyż odmówiono im pomocy medycznej lub z nią zwlekano.

Te wszystkie elementy sprawiły, że decyzje ministra Szumowskiego wzbudziły w ludziach gniew. To jednak nie tłumaczy pogróżek kierowanych do Łukasza Szumowskiego i nie związanej z polityką rodziny ministra zdrowia. Poznaliśmy treść jednej z nich:

Szumowski osobiście gwarantuje Ci ty k..., że cię dojadę za to co zrobiłeś Polakom i narodowi Polskiemu! Z tymi maseczkami od kolegi! Nie będziesz znał dnia ani godziny jak spotkasz się z moją 44 kaliber!

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński argumentuje przyznanie Łukaszowi Szumowskiemu ochrony:

YT

Otrzymaliśmy informacje, które w ocenie osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie wymagały tego, aby pan minister Szumowski został objęty ochroną SOP. Do tej pory nie było to konieczne, natomiast po tej kampanii hejtu, która została wobec niego rozpętana, do resortu i do samego pana ministra wpłynęły takie komunikaty i wiadomości, że zdecydowano o przyznaniu ochrony.

O tym pisaliśmy: Dobra wiadomość dla posiadaczy starych pocztówek z czasów PRL. Można za nie dostać sporo pieniędzy

Zerknij tutaj: Była po drugiej stronie 27 minut. Wyznała, co zobaczyła