Jak podaje "Pikio", warto przyjrzeć się starym pamiątkowym pocztówkom, które w czasach PRL-u otrzymywaliśmy od bliskich i znajomych. Szczególnie jedna z nich może okazać się być niezwykle cenna.

Nie wyrzucaj PRL-owskich pocztówek

Często robiąc porządki, pozbywamy się różnych pamiątek z czasów, które już dawno minęły. Wyrzucamy je, albo oddajemy komuś, kto nie wiadomo dlaczego cieszy się z nich jak dziecko. Okazuje się, że przedmioty z dawnych lat mogą okazać się niezwykle cenne.

Tak jest z PRL-owskimi sprzętami RTV, AGD, elektroniką, meblami, pieniędzmi i właśnie kartkami pocztowymi. Pamiętasz pocztówki, które oglądane pod różnymi kątami dawały różne obrazy? Pamiętasz kartki pocztowe, które były jednocześnie płytami gramofonowymi? No właśnie... Takie starocie mogą być cenne dla kolekcjonerów.

Pocztówki Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej

Allegro/Archiwum

Te twarzyczki można było zobaczyć na obrazkach wiszących w domach babci i dziadka, ale i na pocztówkach, które były w czasach PRL niezwykle popularne.

YT

Obrazy tej artystki przedstawiały wizerunki dzieci z całego świata, a każdy z nas, kto pamięta czasy PRL, pamięta jedne z najbardziej popularnych.

YT

Za egzamplarze pocztówek przedstawiających obrazy Danuty Muszyńskiej-Zamorskiej można dostać od 20 złotych do nawet 100 złotych. Jeśli zamiast wyrzucić, sprzedasz te pamiątki, możesz sporo zyskać za - zdawałoby się - niepotrzebny kawałek makulatury.

YT

Przy sprzedaży pocztówek należy jednak pamiętać, że kolekcjonerom zależy także na jak najlepszym ich stanie. Im mniej poplamione, pogniecione, czy rozdarte, tym więcej pieniędzy kolekcjoner jest skłonny zapłacić.

YouTube/Valérie L.

Jak informował portal Życie: NIEPOKOJĄCE WIEŚCI DOTYCZĄCE PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. PO OPERACJI POJAWIŁY SIĘ POWIKŁANIA. CO DALEJ Z AKTOREM
Portal Życie pisał również o… TA PARA OTWORZYŁA SWÓJ PREZENT ŚLUBNY PO DZIEWIĘCIU LATACH. ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA ODEBRAŁA IM MOWĘ