Choć niedziele bez handlu zostały wprowadzone w naszym kraju już dawno to spora część Polaków, szczególnie tych pracujących przez więcej niż 8 godzin w tygodniu roboczym chciałaby powrotu do masowej sprzedaży również w ostatni dzień tygodnia.

Epidemia koronawirusa dobitnie pokazała, jak potrzebny jest dodatkowy dzień w handlu ze względu na poczynione ograniczenia i obostrzenia, które – choć ze względu na nasze bezpieczeństwo – skutecznie spowalniały większość klientów w robieniu zakupów. Było to świetnie dostrzegalne zwłaszcza przed świętami Wielkiej Nocy.

Powróciły głosy o przywrócenie niedziel handlowych. Co na to rządzący?

Głosy Polaków w tej sprawie są podzielone – jedni uważają, że niedziela to dzień odpoczynku i relaksu, inni zapracowani chcieliby mieć możliwość zrobienia zakupów na spokojnie w czasem jedyny dzień wolny od pracy.

źródło: Pixabay

Stąd wróciła kwestia powrotu przynajmniej częściowo do niedziel handlowych. Przypominamy, że w 2020 roku jest ich jedynie siedem, a najbliższa już 28 czerwca. Odpowiedzi na pytanie o możliwość przywrócenia niedziel handlowych udzieliła niedawno Sejmowa Komisja Finansów w trakcie prac nad nowym pakietem Tarczy Antykryzysowej 4.0.

Głos w tej sprawie zabrała opozycja, która chciała udowodnić, że otwarcie sklepów w niedziele pomoże w poprawie stanu polskiej gospodarki i umożliwi Polakom zakupy, a co za tym idzie większy przepływ finansów.

Jak poinformował Polsat News, cytowany przez Pikio.pl, członkowie sejmowej komisji stwierdzili, że nie ma możliwości ponownego wprowadzenia handlu w niedzielę. Nawet pomysł wprowadzenia niedziel handlowych tylko do końca tego roku spotkał się ze sprzeciwem!

źródło: pikist.com

Przypomnij sobie o: BĘDĄ KARY ZA BRAK SEGREGACJI ŚMIECI? POLSKIE WŁADZE ZNALAZŁY SPOSÓB NA ZAPOMINALSKICH

Jak informował portal Życie: OSTATNIA DROGA JERZEGO PILCHA. NAJBLIŻSI I PRZYJACIELE POŻEGNALI PISARZA

Portal Życie pisał również o: MAŁA DZIEWCZYNKA Z BRATEM NA RĘKU PROSIŁA O POMOC. "PROSZĘ, KUPCIE PUDEŁKO JEDZENIA DLA DZIECKA! MOJA MAMA ZNIKNĘŁA, A MÓJ BRAT CHCE JEŚĆ"