Jak podaje "Fakt", po uroczystej mszy, orszak pogrzebowy przeniósł się na Cmentarz Komunalny w Kielcach. Prośbą rodziny zmarłego było, aby nie składać kondolencji.

Pożegnanie pisarza

onet

Jerzy Pilch odszedł w piątek 29 maja we własnym domu, w wieku 67 lat. Od wielu lat chorował na chorobę Parkinsona, a ostatnio cierpiał z powodu problemów z ciśnieniem. Żona pisarza, Kinga Pilch wspomina:

Do ostatnich chwil życia był świadomy. Był ciepłym, czułym człowiekiem. Kochał życie, nie był samotnikiem, jak próbowano go przedstawiać.

Jerzy Pilch w 2001 roku otrzymał prestiżową nagrodę Nike za "Pod Mocnym Aniołem", a nominowany do niej był aż siedem razy.

fakt

Za powieść "Bezpowrotnie utracona leworęczność", otrzymał w 1998 roku Paszport "Polityki". Najbliżsi pożegnali pisarza Jerzego Pilcha na kieleckim Cmentarzu Komunalnym, w mieście, gdzie spędził ostatnie swoje chwile w życiu.

fakt

Pandemia koronawirusa wciąż zbiera żniwo: Największy wzrost zakażeń odnotowano minionej doby w jednym z państw zmagających się z epidemią. To się dzieje bardzo blisko Polski

O tym pisaliśmy ostatnio: Dlaczego dzieci prezydenta Warszawy nie przystąpią do komunii? Rzeczowa odpowiedź Małgorzaty Trzaskowskiej

Zerknij też tutaj: Gdańsk: miasto znalazło się w turystycznym rankingu na czasy koronawirusa. Za co nas pochwalono?