Małgorzata Trzaskowska to żona Rafała Trzaskowskiego. Kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Jak posiedziała żona prezydenta Warszawy, ich dzieci nie chodzą na religię. Nie przystąpią także do komunii. Dlaczego?

Rafał Trzaskowski/screen Twitter
Rafał Trzaskowski/screen Twitter

"Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię. Widzę też, że wielu znajomych wokół nas zerwało relacje z Kościołem. A ci, którzy je utrzymują, robią to często tylko z powodu presji starszego pokolenia" – zdradziła w rozmowie dla "Vogue'a".

Trzaskowska zauważyła także, że kościół ma zbyt wielki wpływ na społeczeństwo, co jest dla każdego zdrowo myślącego człowieka, nie do pojęcia.

"Uznaję otwarte powiązanie polskiego Kościoła z władzą za zaprzeczenie wartościom, których miał być wzorem: skromności, empatii, pomocy słabszym".

Jak powiedziała Małgorzata Trzaskowska, szkoły powinny rozwijać polską młodzież pod względem obywatelskim, nie religijnym. To właśnie wychowanie obywatelskie pomogłoby w uksztaltowaniu jego postawy.

"Tolerancja i akceptacja faktu, że ludzie są różnorodni, to jest coś, co powinno się wynosić i z domu, i ze szkoły. Mam nadzieję, że działania skierowane przeciwko różnym mniejszościom odbiją się władzy czkawką" - dodała.

Małgorzata Trzaskowska. Źródło: pomponik.pl
Małgorzata Trzaskowska. Źródło: pomponik.pl

Przypomnij sobie o… BĘDĄ KARY ZA BRAK SEGREGACJI ŚMIECI? POLSKIE WŁADZE ZNALAZŁY SPOSÓB NA ZAPOMINALSKICH

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: MIASTO ZNALAZŁO SIĘ W TURYSTYCZNYM RANKINGU NA CZASY KORONAWIRUSA. ZA CO NAS POCHWALONO?

Portal Życie pisał również o… CZY W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM UCZNIÓW CZEKA KONTYNUACJA NAUKI ONLINE? MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI PRZEKAZAŁ NIEPOKOJĄCE WIEŚCI