Gdańsk niejednokrotnie pojawiał się już w różnych turystycznych rankingach, ten jednak jest bardzo nietypowy bowiem został przygotowany pod kątem bezpieczeństwa w czasach panującego obecnie na świecie koronawirusa.

Choć specjaliści już wiedzą, że branża turystyczna poniesie w te wakacje bardzo duże straty, część osób planuje jednak urlop.

Z pomocą przychodzi ranking portalu internetowego European Best Destinations, który wskazał najbezpieczniejsze na wakacje miejsca w Europie.

Pod uwagę wzięto obowiązujący rygor sanitarny oraz niską liczbę zakażeń koronawirusem. Dużym atutem Gdańska okazały się jeszcze bliskość placówek medycznych i wykwalifikowanego personelu.

fot. polska.travel.pl

Które miasta znalazły się jeszcze na liście?

Oprócz Gdańska w rankingu „Coronavirus: Safest Destinations to visit in Europe” znalazło się jeszcze 19 innych miast, m.in. Warszawa, Zagrzeb, Wiedeń, Wilno.

Wśród najbezpieczniejszych regionów godnych odwiedzenia w te lato jest jeszcze wyspa Korfu, Malta i Tajga w Finlandii.

Portal Życie pisał również o: Obchodzimy rocznicę wolnych wyborów 4 czerwca. Jak w tym roku wyglądają uroczystości

Przypomnij sobie o: Kobieta zadzwoniła po pogotowie do swojego dziecka. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce byli zaskoczeni

Jak informował portal Życie: Radni ostrzegają, że stara kotłownia może się zawalić. Gdzie się znajduje i co na to władze miasta?