Jak podaje "Interia", Ministerstwo Zdrowia Ukrainy poinformowało o największym dobowym wzroście zakażeń w tym kraju. Jak się dowiadujemy, Ukraina odnotowała swój "rekord" i jednocześnie "antyrekord". O co chodzi?

Niebywały dobowy wzrost zakażeń koronawirusem na Ukrainie

Minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow poinformował w czwartek, 4 czerwca o niepokojącej sytuacji na Ukrainie.

Mamy dziś z jednej strony rekord liczby wyzdrowiałych, a z drugiej 'antyrekord', jeśli chodzi o liczbę potwierdzonych przypadków zachorowań.

Według aktualnych doniesień z ministerstwa, bilans zakażonych na Ukrainie wzrósł do 25 411 przypadków, 747 ofiar śmiertelnych, oraz 11 042 ozdrowieńców. We wtorek mieszkańcy poinformowani byli o 328 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Ukrainie, a w środę już o 483 nowych, potwierdzonych zakażeniach.

COVID-19 zbiera żniwo wśród mieszkańców Ukrainy

YT

Ostatnia doba przyniosła najwięcej zakażeń w obwodach lwowskim - 85 przypadków, w Kijowie - 77 przypadków, a w obwodzie żytomierskim 53 przypadki zakażeń koronawirusem. W sumie, najwięcej przypadków zainfekowania odnotowano w obwodzie czerniowieckim, bo aż 3481 potwierdzonych przypadków, oraz w Kijowie, 3210 zakażonych koronawirusem.

Łączny bilans to 1829 chorych na COVID-19 dzieci, 4888 pracowników służby zdrowia. Hospitalizowanych było do tej pory 7737 osób, z czego 297 pacjentów wymagało podłączenia do respiratorów.

YT

Jak podało tamtejsze Centrum Zdrowia Publicznego, Ukraina przeprowadziła do tej pory około 392 tysięcy testów na obecność koronawirusa typu PCR, a testów na przeciwciała wykonano w tym kraju około 30 tysięcy.

Trwa tam tak zwana adaptacyjna kwarantanna, która przebiega poprzez dostosowywanie restrykcji do aktualnej sytuacji epidemicznej. Potrwa do 22 czerwca.

O tym pisaliśmy: Artykuł w Biedronce, po który ustawiają się długie kolejki. Można go kupić za mniej niż złotówkę, jest jeden warunek

Zerknij tutaj: Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed spożywaniem tej substancji. Może powodować uszkodzenia wątroby