To półrocze to nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli, twardy orzech do zgryzienia. Sytuacja jest o tyle trudna, że niewidomo do końca jak oceniać uczniów za ich prace w domach, która niejednokrotnie jest niesamodzielna. Teraz do wszystkiego dołączyła jeszcze jednak kwestia. Chodzi o nieklasyfikacje.

Co z nieobecnymi uczniami?

Jak podaje Lelum, Ministerstwo Edukacji zaznaczyło, że wstawianie uczniom pracującym zdalnie nieklasyfikacji, jest niezgodne z prawem.

Pandemia koronawirusa, która dotarła do Polski na początku marca, wzbudziła w nas spory niepokój. Gospodarka została niemal całkowicie zamrożona, zamknięto szkoły, przedszkola, uczelnie, kina, wszystkie lokale gastronomiczne, działalności z branży beauty czy siłownie i nie tylko.

Nauka zdalna uznawana była początków za przejściową, niestety jak się później okazało, uczniowie spędzili prawie cały semestr w domach. Jak więc sprawiedliwie ocenić ich pracę?

Nauczanie zdalne screen: Rzeczpospolita
Nauczanie zdalne screen: Rzeczpospolita

Czy uczniowie będą mogli być zagrożeni?

Jak czytamy na portalu „Lelum”:

„Polskie prawo oświatowe jednak nic nie mówi o nieklasyfikowaniu przez brak obecności na zajęciach online, czy nieodczytywanie wiadomości e-mailowych.”

To zupełnie inaczej niż podczas standardowego systemu pracy w szkole, wtedy nauczyciel ma prawo do wystawienia nieklasyfiklacji uczniowi, którzy opuścił znaczną część zajęć. Jak się okazuje, w tym roku będzie to niemożliwe.

Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl

Przypomnij sobie o… POLACY ŁAPIĄ SIĘ ZA GŁOWĘ. TAKIEGO WZROSTU CEN PRODUKTÓW ŻYWNOŚCIOWYCH NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. CZY MOŻEMY LICZYĆ NA POPRAWĘ SYTUACJI

Jak informował portal Życie: W TRAKCIE WIZYTY NA CMENTARZU ZOBACZYŁA COŚ, CZEGO DŁUGO NIE ZAPOMNI. TO UPIORNE

Portal Życie pisał również o… DOBRE WIEŚCI Z MINISTERSTWA ZDROWIA DLA PLANUJĄCYCH TEGOROCZNE WAKACJE. WICEMINISTER ZDROWIA WYDAŁ WSTĘPNE OŚWIADCZENIE