Jak podaje "wp.pl", Waldemar Kraska powiedział wyczekiwaną przez wszystkich informację na temat możliwości wyjazdu z kraju na wakacje w celach turystycznych. Jak zapowiedział wiceminister zdrowia, w połowie czerwca resort zdrowia opublikuje stosowny komunikat.

Co z zagranicznymi wyjazdami na wakacje?

O terminie wydania oświadczenia na temat możliwości wyjazdu w celach turystycznych poza granice Polski, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wypowiedział się w paśmie "Poranek Siódma9".

To będzie taki moment, kiedy będziemy planowali te wyjazdy, kiedy będziemy wiedzieli dokąd możemy polecieć, czy zostaniemy w kraju.

Zapytany, czy Polacy będą mieli możliwość wybrania się na wakacyjny urlop poza granice Polski, odpowiedział niejednoznacznie, sugerując jednocześnie, aby jednak wakacje spędzić w kraju.

YT

Myślę, że tak. Polska jest pięknym krajem, też polecam wypoczynek w kraju.

Waldemar Kraska nadmienił także, że zniesienie obostrzeń dotyczących zagranicznych wyjazdów, może wpłynąć na przepisy związane z czternastodniową kwarantanną, jaka obowiązuje po powrocie do kraju.

To jest wielkie utrudnienie, więc jeżeli zdecydujemy się już na to, żeby Polacy wyjeżdżali za granicę, to na pewno po powrocie, jeżeli nie ma uzasadnionych przyczyn, objawów chorobowych, to myślę, że żadnej kwarantanny nie będzie.

YT

Wiceminister skomentował również trwający w Polsce stan epidemiczny i sytuację epidemiologiczną, jaka obecnie jest odnotowywana. Sywierdził, że podejmują decyzje z tygodnia na tydzień, co uzaleznione jest od wspomnianej sytuacji epidemiologicznej.

Też bym chciał ogłosić, że to jest koniec epidemii, no ale jeszcze nie, jeszcze musimy trochę powalczyć z tą epidemią.

Zapewnił o pełni kontroli nowych zakażeń w kraju.

O tym pisaliśmy: Elżbieta Dmoch była najjaśniejszą gwiazdą w zespole. Jak żyje dzisiaj gwiazda zespołu "2 PLUS 1"?

Zerknij tutaj: Premier Mateusz Morawiecki przeżywa żałobę. Odszedł ważny Polak, którego podziwiał. Kondolencje płyną z całej Polski