Wiele osób nie decyduje się na zakup storczyków. Głównym powodem jest to, że w opinii publicznej krążą przekonania, że kwiaty te są niesamowicie trudne w pielęgnacji. Okazuje się jednak, że jest to mit!

Jak odpowiednio zadbać o storczyki?

Nie ulega wątpliwości, że storczyki są pięknymi kwiatami. Występują w wielu odmianach, które zachwycają różnorodnością wzorów oraz kolorów!

Wiele osób jednak niechętnie wprowadza te kwiaty do swojego domu. Powodem jest rzekoma bardzo trudna pielęgnacja storczyków. Istnieją jednak sposoby, które są szybkie, tanie i naturalne, a świetnie pielęgnują nasze kwiaty!

Jak donosi portal styl.pl najlepszym „nawozem” dla storczyków są pokruszone skorupki jaj. Jeśli wymieszamy trochę tego proszku z ziemią, w której rosną storczyki to zapewnimy naszej roślinie piękne oraz zdrowe kwiaty i liście.

Podobne efekty osiągniemy, jeśli na dnie doniczki do której będziemy wsadzać storczyki wysypiemy fusy od kawy. Jak się zatem okazuje, ten magiczny napój pomaga nie tylko ludziom pokonać ciężkie poranki, ale jest także świetny dla roślin!

Idealne miejsce dla roślin

Nie zapominajmy także, aby nasze storczyki zajmowały odpowiednio dobrane miejsce w naszym domu. Jak się okazuje, kwiaty te nie lubią przebywać w pełnym nasłonecznieniu, zdecydowanie lepiej jest je trzymać nieco dalej od okna.

Okazuje się również, że najlepszą miksturą do podlewania kwiatów jest woda utleniona. Wystarczy, że szklankę zwykłej wody wymieszamy z trzema łyżkami wody utlenionej i podlejemy nią storczyki, a będą one pięknie kwitnąć!

Jeśli zastosujemy te proste i tanie sposoby, będziemy mogli nieustannie cieszyć się pięknem naszych storczyków! Jak widać ich pielęgnacja nie jest wcale tak trudna, jak zwykło się mówić!

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT