Wiele osób chce, aby na ich balkonach lub też tarasach było obecnych wiele roślin. Część z nich decyduje się więc na uprawianie pomidorów! Jak robić to we właściwy sposób?

Na stronie jawagabunda.pl znajduje się cała moc informacji o tym, w jaki sposób odpowiednio zasadzić, a następnie zadbać o swoje pomidory!

Jak wskazuje autorka, pomidory niekoniecznie muszą zostać umieszczone w donicach lub rynienkach samotnie. Okazuje się, że ich najlepszymi partnerami do wzrostu będą takie rośliny jak tymianek, pietruszka, nagietki czy też melisa i bazylia. Co więcej, rośliny te będą chronić pomidory przed szkodnikami oraz różnymi chorobami.

Ważne jest jednak, aby nie sadzić pomidorów w jednej doniczce razem z rzodkiewką, ogórkami czy też ziemniakami lub grochem. Takie połączenie przyniesie nam więcej szkody niż pożytku.

Autorka wskazuje, że jej doświadczenie pozwala jej polecić kupowanie pomidorów w sklepach internetowych. Najlepiej jest jednak samemu przygotować takie sadzonki, jednak nie ulega wątpliwości, że wymaga to nie lada doświadczenia.

Gdzie najlepiej zasadzić pomidory?

Musimy pamiętać, że pomidory uwielbiają dobrze nasłonecznione miejsca! Natomiast należy również pilnować, aby ziemia w której się znajdują nie traciła wilgoci.

Rynienki, pojemniki czy też donice, w których sadzimy pomidory powinny być bardzo stabilne. Będzie to zapobiegać przewracaniu się roślin i uszkadzaniu ich kiedy np. będzie wiał mocniejszy wiatr.

Donice takie powinny być głębokie na minimum 20 centymetrów, a do jednej rynienki, której długość nie przekracza 40 centymetrów możemy wsadzić maksymalnie 3 krzaczki. Pamiętajmy o tym, że pomidory muszą mieć miejsce do wzrostu!

Jak dbać o sadzonki?

Sadzonki pomidorów najlepiej jest wsadzić już po 15 maja, wtedy też mamy większą pewność, że nie nadejdą już nocne przymrozki, które mogą uszkodzić nasze rośliny.

Ważne jest także, aby sadzonki miały odpowiednią ziemię. Mieszkankę ziemi do pomidorów możemy kupić w sklepie ogrodniczym lub przygotować samodzielnie. Wystarczy do tego celu przygotować lekką ziemię, kompost i żwir. Autorka artykułu wspomina, że sama dodaje nieco obornika, aby użyźnić glebę.

Ziemia powinna znajdować się poniżej pierwszych liści sadzonek, dzięki temu roślina wytworzy dodatkowe korzenie, które ułatwią jej pobieranie niezbędnych składników z podłoża.

Pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu naszych roślin, najlepiej w godzinach porannych oraz wieczornych. Nie powinno się jednak zraszać liści, podlewamy sadzonkę tylko w okolicach łodygi.

Najlepiej będzie jeśli do nawożenia naszych sadzonek wykorzystamy biohumus, jest to ekologiczny nawóz pozyskany z pokrzywy, który zapewni nam odpowiedni wzrost i rozwój rośliny.

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT