Buty – podstawowa część ubioru bez której nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania (chyba, że jest się Wojciechem Cejrowskim). Jednak wielu z nas uważa zakup obuwia za prawdziwy horror – szczególnie te osoby, które cierpią z powodu różnych schorzeń podologicznych jak halluksy czy ostrogi piętowe.

Wtedy nawet kupienie butów specjalistycznych bywa wyzwaniem. Każdego z nas zdarzyło się również kupić buty piękne, wizualnie bez zarzutu, ale… za ciasne o rozmiar lub niedostosowane do końca do fizjonomii naszej stopy. Jak sprawić, by dostosować je do naszych stóp i potrzeb, dzięki czemu nie trzeba się będzie ich pozbywać, a jednocześnie nie zniszczyć ich całkowicie? Są proste domowe sposoby na ten problem!

Nie ma chyba człowieka, który nigdy nie kupił za ciasnych butów lub którego buty nigdy nie obtarły w newralgicznych miejscach. Są jednak proste sposoby na to, by rozciągnąć za ciasne obuwie i to domowymi metodami. Szewc nie będzie potrzebny!

Proste rozwiązania na problem za ciasnych butów. Dzięki temu otarcia i odciski już się nie pojawią, nawet w upały

Najprostsza metoda to ta z lodem. Wystarczy nalać do dwóch woreczków strunowych wodę i umieścić je w obuwiu, po czym włożyć oba buty do zamrażalnika. Woda, zmieniając stan skupienia w lód rozszerza się i w ten sposób rozciąga buty.

Problem z otarciami? Niektóre buty mają bardzo newralgiczne miejsca i rozwiązani konstrukcyjne, które często powodują otarcia na delikatnej skórze stóp. Zamiast obklejać nasze własne stopy plastrami, które cały czas spadają warto nakleić plaster na sam but, w ocierającym miejscu.

Warto również zapobiegać niż leczyć i najbardziej typowe miejsca otwarć, jak np. zapiętki warto obłożyć żelowymi plastrami od razu, by nie zmagać się z bólem i otartym naskórkiem, czy bąblami z surowicą po założeniu butów przez wiele dni.

Dobry sposób na ekspresowe rozciągnięcie butów to również suszenie ich suszarką z gorącym nawiewem. Jak to zrobić? Wykorzystując grube wełniane skarpety. Wystarczy je założyć i włożyć stopy do butów, po czym ogrzewać obuwie suszarką. Materiał zmięknie i łatwiej będzie go modelować.

Kiedy natomiast kupować buty? Najlepiej wieczorem, gdy stopa jest już zmęczona i spuchnięta. Dzięki temu kupimy fason i rozmiar obuwia, który nie będzie nas uciskał czy ocierał.

Jak informował portal „Życie”: O NIESTANDARDOWYCH ZASTOSOWANIACH HERBATY WIEDZĄ NIELICZNI. CUDOWNA ROŚLINA, KTÓRA NIE TYLKO ŚWIETNIE SMAKUJE, ALE ROZWIĄZUJE DOMOWE PROBLEMY

Przypomnij sobie: PARA URATOWAŁA Z OPRESJI MAŁE KOCIĄTKO. ZDUMIEWAJĄCA HISTORIA ADOPCJI, KTÓRA ZAKOŃCZYŁA SIĘ NIESPOTYKANYM ODKRYCIEM

Portal „Życie” pisał również: ROSNĄ JAK GRZYBY PO DESZCZU! GRZYBIARZE ZACIERAJĄ RĘCE, DZIĘKI ULEWOM NA TERENIE CAŁEJ POLSKI MOGĄ RUSZAĆ NA ŁOWY