W ciągu ostatnich trzech tygodni w Polsce można było odnotować prawdziwie gwałtowne zjawiska pogodowe, w tym ulewne deszcze. To nie w smak większości Polaków, którzy w wielu miejscach musieli radzić sobie z masywnymi lokalnymi podtopieniami, czy zniszczeniami pojazdów i posesji po prawie huraganowych wiatrach. Dla pewnej grupy skutki takich ulew to jednak prawdziwy raj.

Mowa o grzybiarzach, którzy masowo ruszają do polskich lasów w poszukiwaniu niezwykle dorodnych okazów grzybów. Rezultatami grzybobrania dzielą się bardzo często w Internecie prześcigając się nawzajem na największe i najbardziej dorodne zdobycze. Tylu grzybów o tej porze roku jeszcze w Polsce nie było. Strach pomyśleć, co będzie w sezonie – w trakcie babiego lata i wczesną jesienią!

Grzybiarze z całej Polski chwalą się znalezionymi w lasach wspaniałymi okazami grzybów. To skutek ulewnych deszczy, które przeszły przez całą Polskę. To prawdziwy wysyp, aż nie wiadomo, co z nimi zrobić!

Ulewne deszcze zaowocowały wysypem grzybów! Grzybiarze ruszyli do lasów, chwalą się w sieci!

Jak donosi portal o2.pl, po ulewnych deszczach w lasach na terenie całej Polski można znaleźć prawdziwy ogrom grzybów. Znawcy tematu wymieniają się lokalizacjami, gdzie jest ich najwięcej i radami, jak i gdzie ich szukać.

Lepiej unikać grzybobrania w pobliżu Warszawy – radzi profesor Andrzej Grzywacz z Wydziału Leśnego Katedry Ochrony Lasu i Ekologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego dla TVN24. Naukowiec przekonuje, że dobre miejsca na zbiór grzybów to nadleśnictwa Celestynów i Wyszków oraz Puszcza Biała i Puszcza Zielona.

Dla specjalistów obecny wysyp nie jest niczym szczególnym, gdyż w ciągu sezonu występują dwa skoki w ich wysypie – przełom czerwca i lipca i później przełom września z październikiem.

Warto jednak pamiętać o najważniejszej zasadzie – jeśli nie jesteśmy jakiegoś grzyba nie wolno go zbierać. Pomyłka może kosztować nas życie!

Jak informował portal „Życie”: KURIOZALNA SYTUACJA MOŻE STAĆ SIĘ UDZIAŁEM LEKARZY PRZEZ „TARCZĘ 4.0”. MOGĄ NAWET ODBYĆ KARĘ POZBAWIENIA WOLNOŚCI, EKSPERCI OSTRZEGAJĄ

Przypomnij sobie: MILIONY POLAKÓW ZŁAPIĄ SIĘ ZA KIESZENIE OD 1 LIPCA. WŁADZE NAKŁADAJĄ NA WSZYSTKICH OBYWATELI WYŻSZY PODATEK, WIADOMO, ZA CO ZAPŁACIMY ZNACZNIE WIĘCEJ

Portal „Życie” pisał również: KĄPIEL MOŻE SIĘ DLA NAS SKOŃCZYĆ BARDZO NIECIEKAWIE. NAD MORZEM POJAWIŁY SIĘ GROŹNE BAKTERIE, KONTAKT CZŁOWIEKA Z NIMI DOPROWADZA DO CIĘŻKIEJ CHOROBY